להגן על כוכב הלכת הכחול שלנו.

יום ד', 6 באוקטובר 2021

משיקים תקן עולמי לשמירה על קיימות ואיכות הסביבה.

Oceanic Global  הבינלאומית עמותה ללא מטרות רווח השיקה את ה- Blue Standard (Blue) תקן חוצה תעשיות ראשון מסוגו שמעצים תעשיות ועסקים בכל הגדלים כדי להשיג השפעה מדידה המגינה על כוכב הלכת הכחול שלנו.
 
לדברי ראשי הארגון, פליטות, רעלים ופלסטיק הם כולם ההשלכות של התעשייה מעשה ידי אדם שהורסת את כדור הארץ. עם 70% מכוכב הלכת המכוסה על ידי האוקיינוס (המווסת את האקלים שלנו, סופג את הפחמן שלנו ומייצר יותר ממחצית החמצן שאנו נושמים) מערכות אקולוגיות ימיות נושאות בנטל הפעולות שלנו. בעוד שישנם מספר סטנדרטים קיימים הבנויים על הרעיון של "להיות ירוק", Oceanic Global  היא הראשונה מסוגה שמסתכלת על השפעות התעשייה על האוקיינוס והקשריות ההדדית של האנושות אליה, ומעצימה עסקים בכל הגדלים עם פעולות המגינות ומשחזרות את הכחול.  
 
התקן הכחול The Blue Standard  פותח יחד עם המועצה המדעית המייעצת המדעית של Oceanic Global והכשיר מומחים הן במערכות דירוג בנייה WELL והן של LEED, כתגובה בזמן לאיום הממשמש ובא של שינוי האקלים והביקוש הגובר לפעולה שקופה בתעשייה.
 
על פי מחקר שנערך בשנת 2021 על ידי Deloitte וסקר יותר מ-10,000 אנשים ביותר מ-6 מדינות שונות, יותר מ-58% מהנשאלים רצו שארגונים יאמצו שיטות סביבתיות רבות יותר, ו-42% דיווחו כי שינו את הרגלי הצריכה עצמם בשל עמדתם לגבי הסביבה. בתורו, Blue כוללת שתי הצעות ליבה: מערכת אימות קיימות 3 כוכבים עבור פעולות עסקיות ומוצר וחותמות אריזה המאמתות מוצרי צריכה ללא פלסטיק. אבולוציה של תוכנית פתרונות התעשייה ארוכת השנים של Oceanic Global  (שנקראה בעבר "תקן האוקיינוסים"), 
 
מתוך הכרה בהזדמנות ובפוטנציאל של עסקים לענות הן על הביקוש העסקי והן על הצורך הסביבתי, יצר ה- Blue Standard גם תוכניות מותאמות אישית לתעשיות הכוללות: אירוח, מוזיקה, אירועים, שטחי משרדים, ספורט מקצועי, מוצרי צריכה ארוזים ועוד. הצעות מפורטות אלה פועלות יחד כדי לקדם את המאמצים הסביבתיים בתחומן ובמקביל לבסס אחריות אוניברסלית ומדדים מגובשים למנהיגות עסקית בת קיימא בכל התעשייה.
 
Oceanic Global מאמינה שההשפעה צריכה להיות נגישה וקוד פתוח, ולכן ה- Blue Standard מציע בנוסף חבילת שירותים הכוללת: מדריכים חינוכיים בחינם, ביקורת וייעוץ צעד אחר צעד, ומבצעי קנייה עם רשת של יותר מ-300 ספקים שנבדקו, מה שכולם מקלים וחסכוניים לעסקים להתרחק מפלסטיק חד פעמי ומוצרים ותהליכים מזיקים לסביבה אחרת. בתורו, בשל המבנה המקיף והמונע על ידי פתרונות, מסגרת התקן הכחול ממונפת על ידי ממשלות בינלאומיות כולל אלה של: ניו יורק, מדינת ניו יורק, ארצות הברית, ברבדוס, ספרד ועוד, כדי לעזור לעצב מעל 7 מדינות עד כה.  
 
"כאשר עסקים בכל הגדלים מאמצים יותר ויותר פרקטיקות בנות קיימא, זיהינו הן את הצורך והן את הפוטנציאל ליצור אחריות אוניברסלית למאמצים אלה ועל האופן שבו הם מועברים לצרכנים. תקוותנו היא שבאמצעות העצמת התחייבויות מקיפות לקיימות ושינוי מערכות מתמשך, התקן הכחול יפעל ליצירת איזון חדש בין התעשיות לעולם הטבע המקיים אותן", אמרה  לאה ד'אוריול, מייסדת Oceanic Global.
 
"בריאות האוקיינוס שלנו נמצאת בנקודת מפנה כמו גם של רווחתנו הקולקטיבית. Blue פועל להעצמת פעולה מוחשית בכל הרמות. פיתחנו את Blue כדי לעורר השראה באנשים ובקהילות המרכיבים עסקים ותעשיות לנקוט פעולה מתמשכת עבור כוכב הלכת הכחול שלנו, ולמקסם את ההשפעה החיובית שכולנו יכולים ליצור בתחומים המיידיים שלנו ומעבר להם", אמרה קסיה פאטל, מנהלת התוכנית, Oceanic Global" .
 
אודות OCEANIC GLOBAL
Oceanic Global (OG) נוסדה בשנת 2017 על ידי לאה ד'אוריול, ומעוררת בנו השראה לדאוג עמוקות לאוקיינוס ומספקת פתרונות להגנה עליו. העמותה הבינלאומית שופכה אור על הקשר החיוני של האנושות לאוקיינוס ומעצימה יחידים, קהילות ותעשיות ליצור שינוי חיובי. Oceanic Global יוצרת חוויות חינוכיות, מייעצת על פעולות בנות קיימא ומעסיקה קהילות מקומיות כדי ליצור השפעה מדידה על רווחתנו הקולקטיבית. 
 
אודות THE BLUE STANDARD 
הושק בשנת 2021 כהתפתחות של תוכנית פתרונות התעשייה ארוכת השנים של Oceanic Global (שנקראה בעבר תקן האוקיינוסים) התקן הכחול (Blue)  קובע אחריות אוניברסלית למנהיגות עסקית בת קיימא, ומעצים תעשיות ועסקים בכל הגדלים כדי להשיג השפעה מדידה המגנה על כוכב הלכת הכחול שלנו.