הכנסות IBM צמחו ב-8%

יום ה', 21 באפריל 2022

הכנסות IBM  ברבעון צמחו ב-8%; ענקית המחשוב סיימה את הרבעון הראשון עם רווח של 81 סנט למניה והכנסות של 14.2 מיליארד דולר, בשני המקרים מעל תחזיות האנליסטים; עם פרסום התוצאות העסקיות צוין כי היציאה מהפעילות הרוסית תגרור פגיעה שנתית של 300 מיליון דולר בהכנסות; 

החברה דיווחה על רווח של 733 מיליון דולר ברבעון הראשון, או 81 סנט  למניה, מול 955 מיליון דולר או 1.06 דולר למניה ברבעון המקביל. המניה עלתה ב-1.4% במסחר המאוחר.   

שיעור הצמיחה של IBM ברבעון החולף היה הגבוה ביותר ב-11 השנים האחרונות. עוד נמסר כי סמסונג ו-IBM משתפות פעולה וחושפות שבב שמשנה את חוקי המשחק .

ההכנסות מתוכנה (ענן, בינה מלאכותית, אבטחה ועוד) צמחו ב-12.3% ל-5.77 מיליארד דולר – בשוק ציפו ל-5.6 מיליארד דולר, ההכנסות מיעוץ (תשתיות חומרה) עלו ב-13.3% ל-4.8 מיליארד דולר, כאשר האנליסטים ציפו ל-4.6 מיליארד דולר.   

מנכ"ל IBM ארבינד קרישנה (Arvind Krishna) אמר בין היתר כי היציאה של החברה מעסקיה ברוסיה תגרור ירידה של כ-75 מיליון דולר בהכנסות מדי רבעון, ובסה"כ כ-300 מיליון דולר לשנה. עוד אמר קרישנה כי לחברה יש כי 22-20 מיליארד דולר פנויים לרכישות ללא השפעה על דירוג החוב – ושיש לו "רשימה ארוכה" של חברות שיהיו אטרקטיביות לרכישה במחיר המתאים. 

"אנחנו רואים ביקושים חזקים מאד, אני חושב שהטכנולוגיה עברה מעמדה של היבט מסויים בעסקים למקור העיקרי של יצירת יתרון תחרותי", אמר קרישנה והוסיף, לגבי המשך הדרך: "משלמים לי להיות פרנואיד, ואמנם יש כרגע כמה וכמה סיכונים לכלכלה אך גם אם התוצר ירד או יהיה אפסי, או אם יהיה מיתון, אם זה יהיה מיתון קל אני צופה שהביקושים יישארו חזקים וחברה תצליח להציג צמיחה בריאה".  

מניית IBM כמעט לא זזה בשנה האחרונה (ירידה של 2% ב-12 החודשים האחרונים) אך היא עדיין מספקת תשואת דיבידנד שנתית של 5.2%, הגבוהה ביותר מבין מניות דאו ג'ונס. שווי השוק שלה עומד על 116.15 מיליארד דולר.