תנובה השלימה פרויקט ליישום מערכת ניהול המחסנים של SAP

יום ג', 7 ביוני 2022

 

 

תנובה השלימה את השלב הראשון בפרויקט יישום מערכת EWM  של  SAP  לניהול מרכזים לוגיסטיים, אשר יהווה את הבסיס לניהול המרכז הלוגיסטי החדש שהקימה החברה במודיעין למזון קפוא ומצונן.

EWMSAP  הוא פתרון מורחב לניהול מחסנים (Extended Warehouse Management). המערכת אשר הוטמעה במודיעין, תוטמע בעתיד בכל המרכזים הלוגיסטיים של תנובה במסגרת תוכנית הטרנספורמציה של הארגון.

המרכז הלוגיסטי החדש במודיעין, אשר הוקם בהשקעה כוללת של כ-400 מיליון שקלים, כולל כ-500 פריטים קטלוגיים שונים של מוצרים קפואים בטמפרטורה של מינוס 18 מעלות, כגון בשר, דגים וירקות קפואים. עם המערכת יעבדו כ-30 מלקטים ומנהלי משמרת, אשר מבצעים את הליקוט באמצעות מערכת מסופונים.

בשלב השני של הפרויקט, אשר מתוכנן להסתיים בעוד כשנה וחצי, יעבור המרכז הלוגיסטי במודיעין מהלך של אוטומציה מלאה, הכולל שילוב רובוטים מלקטים, כאשר כלל התהליכים האוטומטיים ינוהלו על ידי SAP EWM.

מחשוב המרכז הלוגיסטי מהווה נדבך אחד מתוך מגה פרויקט בן 5 וחצי שנים שהחלה תנובה לאחרונה להטמעת פתרונות SAP  בכל 32 האתרים של תנובה, הכוללים מחלבות, מפעלים, מרכזים לוגיסטיים, אתרי מכירה ועוד.

לדברי שי מיקהל, סמנכ"ל מערכות המידע בתנובה, "לפני כשנה וחצי קיבלנו את ההחלטה לבצע תהליך טרנספורמציה מלא בארגון ולהפוך את תנובה לארגון מבוסס SAP  מקצה לקצה. מערכת ה-EWMשל SAP  מסייעת להשיג יעילות וגמישות גבוהות יותר במערכת אחת אחודה. היא מאפשרת לנו שליטה עצמאית ללא תלות בספק חיצוני. באמצעות המערכת, הניהול כולו מתבצע באופן אוטומטי והבקרה מבוצעת באמצעות דוחות ודשבורדים שהינם חלק מהמערכת ש-SAP  ש   מספקים לנו".

"במקום לנקוט בשיטת הדרכה מיושנת עם חוברות נייר, בנינו בתוך המרלו"ג חדר הדמיה פיזי של המחסן. בצורה זו, הצוותים מתרגלים את העבודה שלהם עם מסופון רגיל, מסופון מלגזה, ביצוע ספירות מלאי ועוד. שיטה חדשנית זו מקצרת משמעותית את עקומת הלמידה עם העלייה לאוויר. אם בעבר עובד שעבר עם מסופון הגיע לתפוקה הרצויה לאחר למעלה מחודש, כיום מדובר בפחות משבוע. מעבר לכך, תוך מספר שעות, מנהלי המשמרת מנהלים בעצמם את הנעשה ללא צורך במנהלי ה-IT".

סתוית נבון, מנכ"לית  SAP  ישראל, אומרת  כי, "אנו גאים על הבחירה בפתרון ה-EWM  המתקדם של SAP  לניהול מחסנים ומודים לתנובה על הבעת האמון בנו בפרויקט רחב היקף זה. EWM  היא פלטפורמה המיושמת במרכזים הלוגיסטיים הגדולים בעולם, אשר מגיעה עם ה-Best practices  הטובים ביותר לניהול מרכזים לוגיסטיים, לצד תהליכים יעילים וגמישים".

 למידע נוסף אודות פתרונות חוויית הלקוח  של SAP: https://cx.sap-israel.co.il/