האיום של ההאקרים: "מיליון דולר"

יום ב', 1 בנובמבר 2021
 
האתרים שהותקפו  על ידי קבוצת ההאקרים המזוהה עם איראן עדיין לא חזרו לפעול, בינתיים נחשפים פרטים חדשים ומדאיגים על הפריצה לאתר ההיכרויות לקהילה הלהט"בית "אטרף" - וההאקרים עצמם משגרים איום נוסף, הכולל דרישת תשלום של מיליון דולר.
וכך  נכתב בקבוצת הטלגרם של קבוצת ההאקרים Black Shadow כי "עד כה איש מממשלת ישראל או מחברת Cyberserve לא פנה אלינו. ברור שזה לא נושא חשוב עבורם. אנחנו יודעים על החשש בנוגע לבסיס הנתונים של אטרף, וכמו שאתה יודע אנחנו מעוניינים בכסף". הם ציינו כי "בסיס הנתונים של אטרף מונה מיליון איש, נתוני הצ'טים שלהם, כל דבר שהיה באתר. אם נקבל מיליון דולר תוך 48 שעות, לא נדליף את המידע ולא נמכור אותו לאיש". 
 
הפרטים של משתמשי "אטרף" שפורסמו אתמול כוללים גם כתובות מייל ומספרי טלפון של לפחות ארבעה אנשים שסימנו כי הם חיוביים ל-HIV. בתגובה לפניית ynet בנושא, נמסר מהוועד למלחמה באיידס כי השירות הפסיכו-סוציאלי לתמיכה באנשים שחיים עם HIV ערוך וזמין לשיחות עם אנשים שפרטיהם נחשפו וייתכן כי ייחשפו בהמשך, אם נתונים של משתמשים נוספים ייחשפו.
 
פטריק לוי, מהראשונים בישראל שנחשפו עם נשאותם ל-HIV, הציע סיוע בקבוצות הוואטסאפ הפנימיות של הקהילה הגאה לאנשים שחיים עם הנגיף ופרטיהם עלולים להיחשף או שכבר נחשפו. בשיחה עם ynet אמר לוי: "גם אם ב-2021 אין ממה להתבייש ואנחנו שנות אור מלפני 30 או 40 שנה, עדיין הפרטיות היא חשובה וכל אחד יכול להחליט מתי ומה לחשוף ומול מי. זה ברור שהפריצה הזו אינה מכוונת לקהילה הגאה בלבד ולחיוביים בפרט, אבל היא בהחלט יכולה לעשות נזק כולל מצוקות קשות מאוד עבור אנשים. לכן, אנחנו צריכים בימים הקרובים לחזק את מי שצריך ולהגיב כקהילה גאה בכלל ושל אנשים שחיים עם HIV בפרט".
"אטרף" לא פעיל מאז הפריצה לחברת השרתים Cyberserve על ידי קבוצת ההאקרים Black Shadow המזוהה עם איראן. "אם יודלף משהו מאתר אטרף זה יהיה פיגוע פרטיות חמור ביותר", אומר ל-ynet סהר כהן, הומו מחוץ לארון שמשתמש שנים באתרי היכרויות. "אטרף משמש בין היתר לסטוצים, מימוש פנטזיות מיניות, ואנשים מעלים לשם תמונות של אברי מין. מישהו צריך לעצור את זה כמה שיותר מהר - להוציא בן אדם מהארון לא פוליסת ביטוח, זה הדבר הכי פרטי שיכול להיות".