צוקרברג מבטיח פעולת בקרה

יום ה', 22 במרץ 2018

 

בהצהרה הציבורית הראשונה שלו על המחלוקת סביב מכירת פרטים אישיים של משתמשים , מנכ"ל פייסבוק מארק צוקרברג מודה על טעויות בשימוש בנתונים משומשים המשפיעים על יותר מ -50 מיליון חשבונות משתמשים.
 
מארק צוקרברג שבר סוף סוף ימים רבים של שתיקה על נתונים שפוזרו  מיותר מ -50 מיליון חשבונות פייסבוק, מחלוקת שצורבת את הרשת החברתית בשבוע האחרון ומסיגה את מניות החברה לאחור..
 
מנכ"ל פייסבוק אמר כי החברה נוקטת פעולות כדי לוודא שהנתונים האנליטיים שהפיצה  קמברידג 'אנליטיקה לא יתרחשו שוב. בתור התחלה, צוקרברג אמר כי פייסבוק "תחקור" את כל האפליקציות שיש להן גישה לכמויות גדולות של נתונים, ותגביל את הגישה למפתחים עוד יותר.
 
 
"יש לנו אחריות להגן על הנתונים שלך, ואם אנחנו לא יכולים אז אנחנו לא ראויים לשרת אותך", צוקרברג כתב פוסט בדף שלו בפייסבוק. "אני עובד כדי להבין בדיוק מה קרה ואיך לוודא שזה לא יקרה שוב."
 
ההצהרה היא ההערה הציבורית הראשונה של צוקרברג מאז החלה המחלוקת להתפתח בשבוע שעבר. פייסבוק גילתה כי במידע ממיליוני חשבונות ברשת החברתית נעשה שימוש ללא אישור של אנשים על ידי Cambridge Analytica, לייעוץ הפצת חומר דיגיטלי כאשר נשכרה על ידי הקמפיין לנשיאות טראמפ.
מחוקקים במדינות שונות מחפשים עתה דרך איך לבלום את הדליפות של מידע אישי  ללא הרשאה בסוגים שונים של רשת חברתית.