מערכת להגברת מכירות, ניהול יעדים ותמריצים בצים

יום ד', 13 בדצמבר 2017

 

 

Incentives Solutions  הישראלית מסיימת בימים אלה להטמיע את המודלים של חברת צים שרותי ספנות משולבים בע"מ לתשלומי עמלות ותגמולים, על מערכת ה-JOOPY.  

 

צים נמנית עם עשרים החברות הגדולות בעולם בתחום ההובלה במכולות, והמערכת נותנת מענה לארגון המכירות הגלובלי של צים, המונה מאות עובדים הפזורים על פני הגלובוס. היקפה הכספי של העסקה מוערך בכמה מאות אלפי שקלים. המערכת מותגה בצים בשם ZIMCENTIVEוהושקה רשמית לעובדי החברה בתחילת דצמבר.

 

ניהול היעדים ומודלי התמריצים לאנשי המכירות של חברת צים הוטמעו במערכת ה-JOOPYתוך שמונה שבועות בתהליך שכלל גם אוטומציה מלאה של טעינת ביצועי המכירות, על בסיס יומי.

 

המערכת מספקת לאנשי המכירות ולהנהלת צים תמונה יומית מעודכנת של ביצועי הארגון והפרט אל מול היעדים, וכן תשלומי העמלות. כמו כן נותנת המערכת לכל איש/אשת מכירות ולרמות ההנהלה השונות תחזית מכירות צפויה ותשלומי עמלות צפויים עד לסוף הרבעון.

 

עם תחילת 2018 יוכלו אנשי המכירות ומנהלי/מנהלות המכירות בצים לעקוב אחרי ביצועי המכירות והתחזיות הרבעוניים גם דרך אפליקציית המובייל Go JOOPY. בנוסף לתחזית המכירות והתשלומים מסייעת המערכת לאנשי המכירות להבין איפה עליהם למקד את מאמצי המכירה על מנת לעמוד ביעדי הסף האישיים המוגדרים להם במערכת.

לאור הפריסה הגלובלית של ארגון המכירות בצים, עובדת המערכת ב-Multi-Currency, ומאפשרת לכל איש/אשת מכירות ולרמות ההנהלה השונות לראות את המידע הפיננסי במטבע המקומי.

תחזית המכירות והתשלומים הרבעוניים מהווה עבור חברת צים כלי פיננסי משמעותי המסייע לחברה בתכנון התזרימי השוטף לאורך השנה. הטיפים והמידע שמספקת המערכת לאנשי/נשות המכירות ולדרגי ההנהלה השונים, על העמידה ביעדי הסף, מניעה את הארגון באופן אפקטיבי לפעולה ולהשגת יעדי המכירות.