עוד הצהרות על הכשרה לעבודה - ללא מימוש

יום ה', 29 באוקטובר 2020
דומה כי בתחרות הממשלתית/ציבורית  על הכרזות של תקציבים ללא מימוש מוביל תחום ההכשרה המקצוועית.
כפי שפורסם לראשונה ב-SoftNews הוצגו על ידי כל הגורמים מראש המnשלה ומטה תוכניות שונות לתקצוב הכשרה מקצועית של מובטלים  ומחפשי קידום בעבודה ובשכר. 
 
כבר בחדוש יוני הוצג לכאורה תקציב של 1.35 מליון שקל להכשרה מקצועית וסיוע לעמותות. מיד החל גל של קיצוצים ומעריכים כי כיום עומד התקציב שיש לכאורה על כ-400 מליון שקל. אבל הכל קפוא
ובמשרד העבודה והרווחה מאשימים כי הכסף תקוע באוצר.
 
בינתיים עוד הכרזה חדשה:
ההודעה לציבור אומרת כי  על רקע משבר הקורונה, שירות התעסוקה, התאחדות התעשיינים ומשרד האוצר יוצאים בתוכנית משותפת להכשרת מחפשי עבודה למקצועות התעשייה.
פורסם קול קורא ראשון לענפי התעשייה, במסגרתו יוקצו מיליוני שקלים לעידוד העסקת דורשי עבודה בחברות תעשייתיות.
 
לפי הפרסום מפעל אשר יעסיק ויכשיר דורשי עבודה לאיוש משרת עובד מיומן יזכה למענק (עלוב למדי-המערכת) של עד 16 אלף שקל, אשר ייפרס על פני שישה חודשי העסקה. במסגרת הפרויקט, בשלב הראשון יוכשרו כ-800 עובדים ובהמשך ייפתחו מקצים ותוכניות נוספות להכשרה והשמה.
 
הקול הקורא  פונה לחברות תעשייתיות בענפי תעשייה מגוונים ובהם כימיה ותרופות, מתכת ל, היי-טק ואלקטרוניקה, מזון, טקסטיל והלבשה, מכונות, עץ וריהוט.
 
מנכ"ל שירות התעסוקה, רמי גראור, אומר כי "רק שילוב ידיים של המדינה, המגזר העסקי ודורשי העבודה יאפשר לנו לצלוח את משבר התעסוקה. זהו צעד נוסף במאמצי שירות התעסוקה לצמצום שיעורי האבטלה בישראל, ואחריו יבואו עוד רבים נוספים".
 
נשיא התאחדות התעשיינים, ד"ר רון תומר, אמר כי "מערך ההכשרות המקצועיות החדש שיוצא כעת לדרך במשותף עם החברות, חיוני יותר מתמיד לתעשייה הישראלית, אשר דווקא על רקע משבר הקורונה והיציאה של המוני עובדים לחל"ת, מתקשה לגייס עובדים מקצועיים לשורותיה. ההכשרות יאפשרו למחפשי עבודה לצאת ממעגל האבטלה ובד בבד לפתח קריירה חדשה".
בינתיים כאמור - הרבה דיבורים אך פעילות אין שכן "הכסף תקוע באוצר".