משרד התקשורת יפעל נגד חברת אייס תקשורת

יום ו', 20 בנובמבר 2020

לאחר תקופה ארוכה של פרסומים ותלונות על הונאות של לקוחות שר התקשורת הנדל החליט סוף סוף לפעול.

 

במשרד התקשורת הצטברו מזה תקופה ארוכה מספר רב של תלונות על התנהלות חברת אייס תקשורת. מדובר בכמות תלונות גבוהה מאוד ביחס לגודל החברה.

 

עד לימים אלה ממש  ממשיכות להגיע תלונות למשרד על החברה, ולכן המשרד בראשותו של השר יועז הנדל בוחן את האפשרויות העומדות לרשותו בנושא זה, ובכלל זה נקיטה בהליכי פיקוח ואכיפה שעשויים להביא להטלת מגבלות על המשך פעילותה של החברה בתחום התקשורת.

בעת האחרונה התנהלה חקירה של הרשות להגנת הצרכן בעניינה של החברה אשר העלתה ממצאים חמורים על התנהלות החברה שעקצה קשישים, ואשר ובסיומה הוחלט על כוונת חיוב קנס כספי לחברה על סך של 3.2 מיליון שקל.

שר התקשורת הנדל מצהיר: "מאז כניסתי לתפקיד קיבלתי אינספור פניות כנגד פעילותה של חברת אייס, תלונות הגיעו גם לבנק ישראל ולחברות האשראי של מנויים שביקשו לבטל רכישה. חברות שינקטו צעדים מניפולטיבים נגד צרכנים בכלל ואוכלוסיות מוחלשות בפרט לא יוכלו להמשיך להחזיק ברישיונות או היתרים למתן שירותי תקשורת. אלחם כנגד עושק צרכנים".
עוד נמסר כי "טובת הציבור עומדת לנגד עיני המשרד, וככל שיימצא כי יש פגיעה בצרכנים בכלל, ובאוכלוסיות חלשות בפרט, וזאת תוך שימוש ברישיון או בהיתר למתן שירותי תקשורת, המשרד יבחן את כל האמצעים שברשותו כדי לעצור את הפגיעה".