גוגל שוב על כוונת החוקרים

יום ש', 11 ביולי 2020
המתקפה נגד החברות המספקות את הרשת החברתית שלנו אינן פוסקות לרגע.
עתה על הכוונת חברת גוגל:
 
קליפורניה, מדינת הבית של גוגל, פתחה בחקירה בנושא מונופולים נגד ענקית החיפוש, כך לפי דיווח בסוף יום חמישי של חברת המעקב "פוליטיקו". 
 
גל חדש של תביעות מגיע לאחר שקואליציה של פרקליטי המדינה, בראשות קן פקסטון של טקסס, הודיעה בספטמבר כי היא חוקרת את פעולת המודעות הדיגיטאלית המסיבית של גוגל, כמו גם אזורים אחרים בעסק שעלולים לפגוע במתחרים. רק שתי מדינות - קליפורניה ואלבמה - נעדרו מהקבוצה.  
 
המוקד של החקירה המחודשת המדווחת בקליפורניה אינו ברור. בהודעת דוא"ל נמסר ממשרדו של התוןבע ג'ון בקרה, "כדי להגן על שלמותה, איננו מגיבים על חקירה פוטנציאלית או מתמשכת." גוגל סירבה להגיב. 
 
הדו"ח מגיע כשגוגל מתמודדת עם בדיקה נמרצת של ההגבלים העסקיים. משרד המשפטים האמריקני צפוי להגיש תביעה נגד החברה בקיץ הקרוב. מנכ"ל גוגל, סנדר פיצ'אי, אמור להופיע לצד מנכ"לי פייסבוק, אפל ואמזון בשימוע בפני ועדת המשנה למען ההגבלים העסקיים בבית המשפט בהמשך החודש, כחלק מבדיקה רחבה יותר בנושא ההגבלים העסקיים בעמק הסיליקון. 
 
גוגל הייתה גם היעד לתביעות משפטיות של פרקליטים אחרים במדינה. בחודש מאי נפגעה ענקית החיפוש בתביעת הונאה צרכנית שהגיש היועץ המשפטי לממשלה באריזונה מארק ברנוביץ ', בטענה שענקית החיפוש מרמה את משתמשיה במטרה לאסוף נתוני מיקום מהטלפונים שלהם. 
 
התביעה באה בעקבות החלטה אחרת מפברואר, אז התובע הכללי של ניו מקסיקו, הקטור בלדרס, תבע את גוגל בגין הפרת חוקי פרטיות ילדים פדרלית, באמצעות פלטפורמות החינוך שלה. בתביעה האשימו את גוגל כי אספה מידע על מיקומי הסטודנטים, סיסמאותיהם ובאיזה  אתרים הם ביקרו.