התעשייה האווירית מחפשת סטארט-אפים

יום ה', 20 באוגוסט 2020

שינוי במדיניות החדשות בתעשייה האווירית:

בנובמבר הקרוב ייפתח לראשונה מרכז החדשנות של התעשייה האווירית את שעריו לחברות חיצוניות, אחרי שבשני המחזורים הראשונים שלו עסק בפרויקטים שצמחו מחטיבות ומפעלי החברה.

מרכז החדשנות של החברה משיק תוכנית האצה מיוחדת לסטארט-אפים בתחומי רחפנים, קוונטיקה, חיישנים, סייבר ועוד, שיקבלו 13 שבועות לקידום המוצר שלהם, עם אופציה לשילובו במוצרי החברה. 

המרכז, הפועל ברמת גן, יקיים מחזור פיתוח חדש שיימשך 13 שבועות ויוקדש לסטארט-אפים, בתחומי למידת מכונה, קוונטיקה, מכ"ם, חיישנים, רובוטיקה, ביג דאטה, ראייהנ ממוחשבת, תא טייס חכם, הנעה, רחפנים, סייבר, הדפסה בתלת-מימד, מקורות אנרגיה חדשניים וניטור בריאות מבנה.

חברות הזנק שיתקבלו לתוכנית ייהנו משיתוף ידע עם המומחים הטכנולוגיים של התעשייה האווירית, מגישה לתשתיות כמו מרכזי חישוב, מנהרת רוח, מתקן לניסויי מכ"ם ועוד, ומליווי טכנולוגי-עסקי ומתוכנית העשרה עסקית-ארגונית.

כמוכן החברות ייחשפו לפעילות השיווקית הענפה של התעשייה האווירית וללקוחות החברה ברחבי העולם. 

"אנחנו לא מחפשים אקוויטי, אלא פריצות דרך בתחומים שמעניינים אותנו", אמרה לכלכליסט ד"ר אמירה שרון, סמנכ"ל הטכנולוגיות, החדשנות והמו"פ של התעשייה האווירית. "מערכת החץ, לווייני האופק ומערכות מתקדמות אחרות של החברה נולדו ומומשו בזכות השקעות עתק במו"פ. כעת אנחנו מחפשים שיתופי פעולה עם סטארט-אפים מחוץ לחברה במודל שיספק ערך לשני הצדדים: מצד אחד, חשיפה לטכנולוגיות ייחודיות ומצד שני, נתיב מואץ בתהליכי פיתוח, תשתיות הנדסיות, זמן מקוצר לשוק ואפשרות להיחשף לכיוונים ולרעיונות שיהיו רלוונטים בעוד עשר שנים. הצטרפות למסלול ההאצה תספק לחברות בתחילת דרכן אפשרות לבסס ולאשר את הטכנולוגיה שלהן תוך קבלת תמיכה ומעטפת כוללת. זה אחרת לצאת לגיוס כשאתה סטארט-אפ שיכול לדווח שהוא התקבל לתוכנית כזאת, או פועל בשיתוף פעולה עם התעשייה האווירית".

מרכז החדשנות של התעשייה האווירית פועל בשיתוף עם האקסלרטור הבינלאומי Starburst המתמחה בעולמות התעופה והחלל, ולו שותפות בין השאר גם בואינג, סוכנות החלל הצרפתית, יצרנית המל"טים האמריקאית ג'נרל אטומיקס. המרכז, הפעיל מתחילת שנת 2020, סיים בהצלחה את מחזור הפיתוח הראשון של החברה. סיימו  שלושה צוותים בתוך 13 שבועות הוכחת יכולת POC במיזמים בתחומי הרובוטיקה והאוטונומיה ובינה מלאכותית בתחום החלל והלוויינות. עהת נמצא המרכז בעיצומו של המחזור השני.