תחרות הסטארט-אפים הגדולה בדרום

יום ו', 21 באוגוסט 2020

 

גם הנגב רוצה להיות מרכז לחדשנות. בתוך כך תערך תחרות הסטארט-אפים הגדולה בדרום, המעודדת יזמות טכנולוגית והזדמנויות עסקיות ושומרת על סביבת ההייטק הפורחת, גם בימי הקורונה.

האירוע יתקיים בתאריך ה-26.08.20 בין השעות 10:00-12:00 באופן מקוון.

זוהי השנה הרביעית בה מתקיימת התחרות, בשיתוף פעולה בין אוניברסיטת בן-גוריון בנגב ומרכז היזמות האוניברסיטאי Yazamut360 ביחד עם  Tech 7-עמותת מט"ע ועיריית באר שבע. כלל השותפים פועלים יחד לאורך השנה במטרה להעצים את האקו-סיסטם היזמי הדרומי ולפתח את נושאי היזמות הטכנולוגית בבאר שבע ובנגב.

באירוע יציגו שבעה סטרטאפים את רעיונותיהם בפני אנשי המקצוע של התעשייה והזוכה במקום הראשון יזכה בשקעה של חצי מיליון שקלים מעמותת מט"ע. הסטארטאפים מגיעים מעולמות תוכן שונים ומציגים פתרונות טכנולוגיים מרשימים.

דנה גביש-פרידמן, מנהלת מרכז יזמות 360 , אוניברסיטת בן-גוריון בנגב: סיפרה כי "דווקא בתקופת אי ודאות זו ישנה חשיבות מכרעת להשקעה בסטארטאפים שיביאו את הפתרונות של המחר. הזוכים בתחרויות בשנים קודמות נמצאים כיום בשלבי התקדמות מרשימים ואנו סבורים כי גם השנה הזוכים יוקבלו לקבל משאבים שיאפשרו להם לצמוח, גם בתקופת הקורונה".

דניאל איינהורן, מנכ"ל Tech7, הוסיף: "האקוסיסטם הדרומי יודע להוציא מתוכו חברות טכנולוגיה חדשניות ופורצות דרך, אשר נעזרות בכוחה של הקהילה היזמית בנגב על מנת להתפתח ולהביא את הבשורה הטכנולוגית מהנגב אל מעבר לים. באמצעות שיתופי פעולה רבים ומגוונים אנו ב-Tech, קהילת היזמות והטכנולוגיה של הנגב, עובדים על מנת שהמדינה תשים את פיתוח ההייטק בנגב בראש סולם העדיפויות".

גדעון שביט, יו"ר עמותת מט"ע, ציין כי ?תחרות סיליקון נגב משנה מציאות ועושה שינוי לקידום חברות הזנק בנגב. אנו מחכים לשותפים נוספים שיצטרפו לשינוי. בנגב יבחן עתיד ההיי-טק בישראל.?

דוגמאות לשלושה סטארט-אפים שיתמודדו בתחרות:

NeuroHELP: החברה יודעת לייצר התראה לחולי אפילפסיה שעה לפני התקף. מתן ההתראה מצמצם את בעיית חוסר הודאות ומשפרת את איכות חייהם ובטיחותם של חולי האפילפסיה. הטכנולוגיה מבוססת על פיתוח של אורן שריקי, ממקימי המחלקה למדעי הקוגניציה באוניברסיטה.

BGR Robotics: טכנולוגיה ההופכת כל רכב "רגיל" לרכב בעל יכולות אוטונמיות תוך דקות ומיועדת לשימוש באזורים סגורים, בהם נדרשת נהיגה איטית. הטכנולוגיה מבוססת על פיתוח של פרופ' הוגו גוטרמן, ממובילי תחום הרכבים האוטונומיים באוניברסיטת בן-גוריון בנגב.

 Enzootic: חברה המוערכת במעל 60 מיליארד דולר ומסוגלת לייצר אוכלוסיות סרטני מים לגידול חקלאי של נקבות בלבד. גידול נקבות מאפשר צפיפות גידול גבוהה יותר וניצול מזון יעיל יותר המוביל להגדלת ההכנסות הכלכליות של החקלאים עד פי 4.

האירוע יתקיים בהשתתפות גורמים בכירים, ביניהם: שר המדע והטכנולוגיה, יזהר שי; ראש עיריית באר שבע, רוביק דנילוביץ'; נשיא אונ' בן-גוריון בנגב, פרופ' דניאל חיימוביץ. 

לינק לרישום וצפייה באירוע:

https://www.siliconegev.com/

לפרטים נוספים – דוברות אוניברסיטת בן-גוריון בנגב: עדן רוברט 052-4801302

 

 

 

...
 
 
 
אזור קבצים מצורפים