הנשיא טראמפ - צווים לאיסור פעולת TikTok בארצות הברית.

יום ש', 8 באוגוסט 2020
הנשיא טראמפ חתם על צווים לאיסור פעולת TikTok בארצות הברית. 
 
"ההתפשטות בארצות הברית של יישומי מובייל שפותחו ובבעלות חברות ברפובליקה העממית של סין ממשיכה לאיים על הביטחון הלאומי, מדיניות החוץ והכלכלה של ארצות הברית",  נכתב בצו הביצוע . "נכון לעכשיו, יש לנקוט בפעולות כדי להתמודד עם האיום הנשקף מאפליקציה סלולרית אחת בפרט, TikTok."
 
שעות  לאחר שהסנאט הצביע פה אחד כדי למנוע את TikTok שבבעלות ByteDance מכל המכשירים הממשלתיים , נקבע בצו כי "כל עסקה של כל אדם" עם חברת ByteDance או עם חברות הבת שלה תיאסר תוך 45 יום. משמעות הדבר עשויה להיות שאפל וגוגל לא יוכלו עוד לרשום את היישום בחנויות האפליקציות בהתאמה, בדומה לאיסור על חברות אמריקאיות שקשורות  ב- Huawei .
 
זהו אחד מצווים ביצועיים שהוצאו  נגד חברות טק מבוססות סין. טראמפ עקב אחר איסור ה- TikTok בצו מנהלים דומה שהוצא עבור WeChat, אפליקציית העברת הודעות בבעלות ענקית הסין TenCent. כמו ב- TikTok, האיסור נכנס לתוקף בעוד 45 יום.
 
האיסור הוא חלקי לגבי  WeChat, כך אמר גורם  רשמי ל"לוס אנג'לס טיימס" . אבל אם זה יורחב למכלול TenCent, לאיסור יש השלכות מסיביות על ענף המשחקים. TenCent היא הבעלים של Riot Games, המפתחת את  TenCent
 
במכלול הקשרים בין חברות סיניות לאמריקאיות  צוין כי  League of Legends
 היא גם בעלת עניין מרכזית בחברת Epic Games, יצרנית Fortnite.