שוק המחשבים העולמיים צמח ב -13% ברבעון השלישי

יום ש', 10 באוקטובר 2020
שוק המחשבים העולמיים צמח ב -13% ברבעון השלישי של 2020 בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד, ועלה ל -79.2 מיליון יחידות, על פי חברת המחקר Canalys. זה הצמיחה הגדולה ביותר בעשר השנים האחרונות, אמר אנליסט שוק הטכנולוגיה בחברה.
 
במהלך השנה עד כה, המשלוחים חוו רבעון ראשון חלש, ואחריו רבעון שני חזק יותר שנמשך לשלישי. ההסבר הוא שמשלוחים מחברות ברחבי העולם הגיעו ל -64 מיליון יחידות בעקבות ביקוש חזק יותר, שכן מגפת ה- COVID-19 אילצה עובדים רבים להמשיך ולעבוד מהבית. משלוחי מחשבים ניידים ותחנות עבודה ניידות עלו ב -28.3% משנה לשנה.
 
לנובו זכתה במקום הראשון בשוק ברבעון השלישי, עם צמיחה של 11.4% והמשלוחים הגיעו ליותר
מ-19 מיליון. HP צמחה בשיעור של 11.9% והגיעה ל -18.7 מיליון יחידות שנשלחו. דל נחתה במקום השלישי בעקבות ירידה של 0.5% במשלוחים לעומת אשתקד. אפל ו- Acer היו במקום הרביעי והחמישי בהתאמה, עם צמיחה של 13.2% ו- 15%.
 
"נוכח הביקושים הספקים, שרשרת האספקה ??וערוצי המכירה הספיקו להתארגן  ולהקצות משאבים לרכש/ואספקת מחברות, אשר ממשיכות לראות ביקוש מאסיבי הן מהעסקים והן מהצרכנים", אמר אנליסט Canalys  רושאב דושי  בהודעה.
 
"ההשפעות המתמשכות של המגפה על האופן שבו אנשים עובדים, לומדים ומשתפים פעולה תיצור הזדמנויות משמעותיות עבור ספקי המחשב בשנים הקרובות", הוסיף מנהל המחקר של Canalys Rushabh Doshi. "למרות שהדגש היה על הביקוש למחשבים אישיים מסחריים בשני הרבעונים האחרונים, ההוצאות הצרכניות בעונת החגים אמורות להביא לצמיחה רבה עוד יותר בשוק המחשבים האישיים."