משרד הבריאות הטמיע אפליקציה עבור המרכזים הרפואיים הממשלתיים

יום ה', 6 באוגוסט 2020

משרד הבריאות הטמיע אפליקציה מבוססת ענן עבור המרכזים הרפואיים הממשלתיים לסיוע במאבק בקורונה

האפליקציה המבוססת פתרון SAP Analytics Cloud ובסיס הנתונים SAP HANA מבית ענקית התוכנה SAP, מספקת תמונת מצב עדכנית ומיידית, קרוב לזמן אמת על מצב חולי הקורונה למקבלי ההחלטות בחטיבת המרכזים הרפואיים הממשלתיים בארץ.

האפליקציה הייעודית של רשת המרכזים הרפואיים הממשלתיים מספקת נתונים קריטיים ועדכונים קרוב לזמן אמת מכל המרכזים הרפואיים הממשלתיים בארץ: הכלליים, הפסיכיאטריים והגריאטריים, עד רמת המחלקה. האפליקציה מספקת תמונת מצב עדכנית של מטופלי קורונה בכלל המרכזים ברחבי הארץ ומשקפת מספר מדדים קריטיים לניהול המשבר בראייה חטיבתית ומקומית. האפליקציה מציגה באופן גרפי את כל הנתונים הנדרשים לקבלת החלטות מהירה ומדויקת.

האפליקציה פועלת על גבי פלטפורמת פתרון הענן של SAP – SAP Analytics Cloud המאפשרת גישה נוחה ומאובטחת לנתונים מכל מכשיר, לרבות מחשבים ומכשירים סלולאריים פרטיים וארגוניים, כך שמקבלי ההחלטות יכולים לגשת למידע גם מעבר לשעות העבודה ומחוץ למרכזים הרפואיים. הנתונים זורמים לאפליקציה מתוך מחסן הנתונים של החטיבה, המבוסס SAP HANA, תוך שימת דגש על ארכיטקטורה שמוודאת אבטחה ושמירה על פרטיות המידע.

הפרויקט החל במרץ 2020, בתחילת משבר הקורונה. תהליך ההטמעה נמשך בימים אלה כחלק מההערכות לתמיכה בקבלת החלטות של הנהלת החטיבה והנהלות המרכזים הרפואיים הממשלתיים להתפרצות של הגל השני.