אלסטום משקיעה בסיילוס הישראלית

יום ה', 10 בדצמבר 2020
 
חברת  אלסטום חתמה על עסקה להשקעה של 7 מיליון דולר ארה"ב בסיילוס (Cylus), חברה ישראלית המתמחה באבטחת סייבר, ובכך רוכשת אחזקת מיעוט בחברה. ההשקעה תקנה לאלסטום מושב אחד בדירקטוריון של סיילוס. העסקה כוללת גם הסכם שיתוף פעולה אסטרטגי לבניית שותפות מסחרית, שתאפשר לחברות לצרף יחד את החוזקות שלהן ותספק פתרונות אבטחת סייבר מהטובים מסוגם לשוק הרכבות. 
 
סיילוס, הפועלת מתל-אביב, מתמחה בפתרונות אבטחת סייבר למגזר הרכבות מאז היווסדה ב-2017. סיילוס פיתחה חבילת פתרונות ושירותים, הנקראת CylusOne, להגנה על נכסי רכבות מפני איומי סייבר.
 
נמסר כי יחד, אלסטום וסיילוס ישלבו טכנולוגיית אבטחת סייבר בתהליכים, ברכיבים, ובפתרונות לרכבות. הטכנולוגיה תוטמע לראשונה במערכת הרכבת הקלה של תל אביב המתוכננת להסיע 200,000 נוסעים ביום. אלסטום זכתה ב-2017 בחוזה לספק את מערכות האיתות ומערכות השליטה והבקרה עבור הקו האדום של תל אביב.
 
בהסכם הנוכחי, החברות חוברות יחד כדי להבטיח שענף הרכבות יהיה ערוך להתמודד עם אתגרי אבטחת סייבר בכל העולם. השותפות תשפר את יכולות אבטחת הסייבר של מערכות הרכבת הקיימות ותיתן דחיפה לפיתוחם המתמשך של פתרונות אבטחת סייבר למערכות תחבורה, כדי להבטיח מענה מהיר וגמיש לדרישות המפעילים.
 
"אלסטום מחזקת את מעמדה בתחום אבטחת הסייבר על ידי העמדת הנושא במרכז בכל מערכותיה. התרחבות החיבוריות, האינטרנט של הדברים ותחום הביג דאטה מחייבים את יישומם של אמצעים חדשים להגנה על מערכות תחבורה. במענה לאתגר זה, אנו בטוחים כי השותפות עם סיילוס תיצור סטנדרטים חדשים באבטחת סייבר עבור מגזר הניידות כולו", אמר אדי תזה, סמנכ"ל אבטחת סייבר באלסטום.
 
"מגזר הרכבות דורש יותר ויותר פתרונות בתחום אבטחת הסייבר שמתאימים לצרכיו הספציפיים. כחברה שעוסקת באופן ייחודי באבטחת סייבר לרכבות, אנו גאים לשתף פעולה עם אלסטום, מובילה עולמית בפתרונות חדשניים לרכבות, כדי לסייע לחברות רכבות להתמגן מפני האיומים הגדלים בתחום הסייבר. אנו משוכנעים כי השותפות תקדם את ענף הרכבות לעבר עתיד סייבר בטוח", אומר עמיר לוינטל, מנכ"ל סיילוס. 
 
CylusOne הוא הפתרון הראשון בתחום של אבטחת סייבר שתוכנן מן המסד ועד הטפחות עבור המורכבות של סביבות רכבות ומטרו. הוא נועד להשתלב ברשתות בין-עירוניות ועירוניות ומספק תאימות עם בקרת רכבות מבוססת תקשורת (CBTC), כמו גם עם מערכת בקרת הרכבות האירופית (ETCS) – בשני המקרים, לטובת מקסימום ביצועים, קיבולת וזמינות. הטכנולוגיה משתמשת בלמידת מכונה כדי להאיץ את הגילוי של תוכנות זדוניות והתנהגות זדונית. המערכת מפעילה בינה מלאכותית כדי לקבוע מהי ההתנהגות הנדרשת מרגע שזוהה איום ומטפלת בתגובה באפקטיביות. CylusOne מאתרת איומי סייבר ברשתות איתות ובקרה, ברשתות תקשורת ובמערכות לצד המסילה ועל הקרונות עצמם, כך שהיא מאפשרת תגובה יעילה ובזמן.
 
הקשר בין שתי החברות הוא חלק מיוזמות החדשנות של אלסטום בישראל, הכוללות איתור חברות סטראט-אפ ישראליות, הן להשקעה והן להזדמנויות לשיתוף פעולה ישיר בפיתוח חידושים. יוזמות החדשנות של אלסטום בישראל הושקו לפני שלוש שנים כחלק מהנוכחות ארוכת השנים של אלסטום בישראל.
אלסטום פעילה בישראל למעלה משלושה עשורים במגזר הרכבות, כספקית ציוד נייד (rolling stock), אינטגרטורית של מערכות מסילתיות, וספקית שירותי תחזוקה. אלסטום הייתה הראשונה שהקימה רכבת קלה בישראל (בירושלים), היא אחראית להקמת מערכת האיתות לקו האדום של הרכבת הקלה בתל אביב, ומתחרה במכרזים על הקווים הבאים שיוקמו בישראל. 
 
 
אודות אלסטום 
 
אלסטום מפתחת ומשווקת מערכות משולבות המספקות את יסודות הקיימות לתחבורה של העתיד. אלסטום מציעה מגוון מלא של ציוד ושירותים, מרכבות מהירות, תחתיות, חשמליות ואוטובוסים חשמליים ועד מערכות משולבות, שירותים מותאמים ללקוח, תשתיות, פתרונות איתות וניידות דיגיטלית. בשנת הכספים 2019/20 רשמה אלסטום מכירות בסך 8.2 מיליארד אירו וקיבלה הזמנות בסך 9.9 מיליארד אירו. המטה המרכזי של אלסטום נמצא בצרפת, והחברה פעילה ביותר מ-60 מדינות ומעסיקה כיום 38,900 עובדים.