בזק מבטיחה לקדם הנחת סיבים אופטיים

יום ג', 15 בספטמבר 2020
לאחר שנים של מחדלים ועיכובים  ישראל מצטרפת לדור התקשורת המהירה.
 
חברת בזק מציעה עתה כיסוי ממשי להצהרות חסרות הכיסוי של  ספקיות קשורת אחרות בישראל ומצהירה:
 
"נחבר לקוחות ראשונים לסיבים אופטיים תוך מספר שבועות"
בזק תשקיע מיליארדי שקלים בשנים הקרובות בפריסת סיבים מואצת בכל רחבי המדינה
תוציא לפועל בקרוב תכנית פריסה מסיבית של סיבים אופטיים ממטולה ועד אילת. היקף הפריסה יהיה הרחב והמהיר ביותר ביחס לכל חברת תקשורת אחרת בעולם
גיל שרון, יו"ר בזק, "פריסה נרחבת ומהירה של רשת הסיבים הגדולה במדינה תצעיד את ישראל קדימה ותתרום לחוסנה של המדינה"
דודו מזרחי, מנכ"ל בזק, "בזק תשטוף את ישראל בסיבים אופטיים, לאורכה ולרוחבה, ותציע שירותי אינטרנט אולטרה מהירים, במרכז ובפריפריה"
 
בזק מכריזה כי תחבר לקוחות פרטים ראשונים לסיבים האופטיים תוך מספר שבועות בלבד, זאת לאחר שדירקטוריון החברה אישר את הכניסה לפרוייקט הסיבים. מדובר במהלך בעל  השפעות מרחיקות לכת על שוק האינטרנט בישראל, ועל הכלכלה והמשק הישראלי כולו. יש לציין כי כבר היום בזק היא הספק המוביל של סיבים אופטיים לעסקים, מוסדות חינוך, רפואה ועוד בהיקפים גדולים ובכל נקודה בישראל, ועתה הפעילות מתרחבת גם ללקוחות פרטיים. 
 
גיל שרון, יו"ר בזק אמר כי, "השקת תשתית הסיבים של בזק הינה צעד בעל חשיבות לאומית. פריסה נרחבת ומהירה של רשת הסיבים הגדולה במדינה תצעיד את ישראל קדימה ותתרום לחוסנה וכלכלתה של המדינה. זהו גם צעד בעל משמעות עסקית, שיצעיד את בזק ואת ישראל לחזית הטכנולוגית של רשתות התקשורת המתקדמות בעולם. אנו מברכים את שר התקשורת, יועז הנדל, שפעל במהירות ובנחישות לקידום הנושא".
 
דודו מזרחי, מנכ"ל בזק אמר היום, "בזק תשיק בקרוב את תכנית הסיבים של החברה שבמסגרתה יחוברו אלפי שכונות וישובים בישראל לרשת סיבים אופטיים מתקדמת המאפשרת קצבי אינטרנט אולטרה מהירים, ממנה יכלו ליהנות מיליוני ישראלים בכל רחבי המדינה." 
 
בזק תחל כבר בימים הקרובים בתכנון ובביצוע פריסה במספר ערים בישראל, ותאיץ את קצב הפריסה במהלך שנת 2021. המטרה היא שכבר בשנה הקרובה תהיה למאות אלפי בתים בישראל גישה לשירות הסיבים האופטיים של בזק.
לצורך הפרוייקט, בזק נערכת לקליטה של אנשי תשתית וטכנאים, במטרה לעבות את מערך השטח של החברה. בתוך כך, החלה בזק בתכנון פריסה במספר ערים בישראל, ותאיץ את קצב הפריסה במהלך השנה הקרובה, זאת באמצעות מאות עובדים של החברה.