הנשיא ביידן ואתגרי הי-טק

יום ג', 16 בפברואר 2021

מאת משה שלו עורך ראשי SoftNews

הנשיא ביידן, למרות הזמן הקצר שהוא מכהן, כבר מרכז עתה צוותי חשיבה והחלטה בתחומי קידום היי-טק. האתגרים לפניו הם עצומים. 

המגיפה דחקה את הצד הטכנולוגי, כולל ניטרליות רשת, הפצת פס רחב ומהיר  ופרטיות מקוונת. בנוסף, ההתקוממות האלימה בקפיטול - המונעת, בין השאר, על ידי דיסאינפורמציה המופצת על פלטפורמות מדיה חברתית כמו פייסבוק וטוויטר - גורמת למחוקקים רבים לבחון דרכים לרסן את ענקיות הטכנולוגיה.
 
הדמוקרטים מוטרדים מהזינוק המשתולל של דברי שנאה וחוסר מידע, כולל לגבי תוצאות הבחירות לנשיאות ארה"ב ב -2020. הרפובליקנים טענו כי אתרי מדיה חברתית מצנזרים את השמרנים. החברות מכחישות את הטענה הזו בתוקף.
 
משבר ה- COVID-19, שהביא לאימוץ פתאומי של חינוך טלרפואי וחינוך וירטואלי, שופך אור על נושאים טכניים דחופים , כמו החלוקה הדיגיטלית שמונעת ממיליוני אמריקאים גישה לאינטרנט מהיר.
 
הנשיא. טרם  מינה יו"ר קבוע לוועדת התקשורת הפדרלית. בינואר הוא העלה את הנציבה הדמוקרטית ג'סיקה רוזנורסל לתפקיד זה באופן זמני. 
 
ברור, כי לנוכחותו של ביידן במשרד הסגלגל בארבע השנים הקרובות תהיה השפעה רבה על תחום הטכנולוגיה, כולל מדיניות תשתיות בנושא פריסת פס רחב וסוגיות ביטחון לאומי הקשורות לחברות טכנולוגיה סיניות. הנשיא וצוותו ישחקו גם תפקיד מרכזי בשאלה כיצד להתמודד עם צמיחתם והשפעתם של ענקיות מדיה חברתית. פייסבוק, טוויטר וחברות אחרות כבר מרגישות את האיום נגדן מצד פוליטיקאים משני צידי המעברים הפוליטיים.