היפנים פיתחו מסכה מדברת

יום א', 28 ביוני 2020
מאת משה שלו עורך ראשי SoftNews
 
איך לא חשבו על זאת  כבר בהתחלה?
עתה כבר ברור לרבים שמסכות פנים נמצאות כאן כדי להישאר בעתיד הנראה לעין כאשר העולם ממשיך להילחם במגיפת נגיף הקורנה . חברת הפיתוח היפנית Donut Robotics  פיתחה דרך להפוך את מסכת הפנים נגד הנגיף לגאדג'ט הטכנולוגי האחרון.
 
מסיכת ה- c הנצמדת לא נועדה ל"לבוש" בלבד. אתה מציב את המכשיר מעל מסכת הפנים הרגילה שלך. חיבור Bluetooth לטלפון מאפשר לך להכתיב הודעות או לבצע שיחות. המערכת יכולה גם לתרגם דיבור לשפות שונות, ומצפים לעוד תכונות עזר נסםפחות.
 
מנכ"ל דונאט רובוטיקה, טאיסוקה אונו, אמר לרויטרס כי "עבדנו קשה במשך שנים כדי לפתח רובוטים והשתמשנו בטכנולוגיה זו כדי ליצור מוצר המגיב לאופן בו וירוס הקורנה עיצב מחדש את החברה .
 
מאפיין מסקרן נוסף הוא היכולת לשלוח בבהירות את הקול שלך מהטלפון שלך. זה יכול להיות קשה לשמוע אנשים מדברים מתחת למסכות פנים, כך שמושג הרמקול הדיגיטלי הזה יכול להועיל בכיתות או בחדרי ישיבות, שם אתה צריך להישאר במרחק מהאנשים שאתה מדבר איתם. 
 
החברה היפנית תפתח בקרוב הזמנות מוקדמות ביפן במחיר של כ- $ 40 (£ 32). החברה מצפה לשלוח את המסכות המשלימות בהמשך השנה. לקוחות באזורים אחרים בעולם יצטרכו לחכות, אם כי אונו אמר לרויטרס שהוא רוצה למכור את המכשיר במדינות אחרות.
 
דוברי החברה מדגישים כי מסכות פנים נחוצות, אך הן יכולות להיות לא נוחות כשמדובר בשימוש בסמארטפונים שלנו בדרך הרגילה. אולי מסכת ה- c תקצץ  במספר האנשים שמושכים את מסכות הפנים שלהם כדי לדבר בטלפונים שלהם.