מיליארדרים לא זקוקים להשכלה גבוהה

יום ה', 31 במאי 2018

על פי הדו"ח, למיליארדר הממוצע יש 3.1 מיליארד דולר, הוא בן 63 והגיע למיליארד הראשון שלו רק בשנות ה-40 המאוחרות שלו. בממוצע, 90% מהם נשואים עם 2 ילדים. 

הם אוהבים להסתובב עם מיליארדרים אחרים: למיליארדר הממוצע יש כ-9 חברים עשירים מאוד, 3 מהם יהיו גם מיליארדרים כמוהו, כך על פי הדו"ח. 

רובם גברים: רק 286 (12%) מהמיליארדרים הן נשים. 

הם בנו את עצמם לבד: כ-87% מהמיליארדרים הגברים עשו את הונם באופן עצמי, או לפחות חלק ממנו. אצל הנשים הסיפור הוא קצת שונה כאשר רק 35% מהן עשו זאת בעצמן. לכל השאר זה פשוט הגיע מירושה. 

הם מחזיקים הרבה נכסים: המיליארדר הממוצע מחזיק ב-4 נכסים, שכל אחד מהם שווה בממוצע 23.5 מיליון דולר. לכ-35% מהמיליארדרים יש את קרן הפילנתרופיה האישית שלהם. 3% מהמיליארדרים מחזיקים בקבוצת ספורט או בסוס מירוץ. 

כאמור, השכלה אינה נדרשת: לא לכל המיליארדרים יש קיר מלא בתארים אקדמיים. למעשה, על פי הדו"ח ל-35% מהמיליארדרים אין תואר אקדמי כלל. מבין אלו שכן הלכו לקולג', אוניברסיטת פנסילבניה הוציאה מתוכה את אחוז המיליארדרים הגדול ביותר מבין האוניברסיטאות בעולם. 

איפה הם חיים? כ-35% מהמיליארדרים בעולם מתרכזים ב-20 ערים בעולם. רק 2 ערים מתוך הרשימה נמצאות בארה"ב (ניו יורק ולוס אנג'לס). מלבד זאת, לארה"ב יש את מספר המיליארדרים הגבוה ביותר בעולם.