ממשלת סין מצנזרת העברות וואטסאפ

יום א', 23 ביולי 2017
משתמשים של WhatsApp בסין וחוקרי אבטחה מדווחים על שיבושים והפרעות המעוררים חששות כי שירות העברת ההודעות הפופולרי עשוי להחסם באופן חלקי לפחות על ידי הרשויות במדינה המאוכלסת ביותר בעולם.
 
משתמשי WhatsApp במדינה מוסרים גם לבגי פלטפורמות מדיה חברתית אחרות, כי היישום היה נגיש רק חלקית, והיו שניסו להפעיל רשת וירטואלית פרטית כדי לעקוף את מנגנון הצנזורה של סין, הידועה בשם חומת האש הגדולה.
 
ל- WhatsApp, שנמצאת בבעלותה של פייסבוק ומציעה הצפנה מקצה לקצה, יש מעקב קטן יחסית, אך אמין, לגבי משתמשים סינים המבקשים מידה רבה יותר של פרטיות מפני חטטנות ממשלתית.
 
כך פועלת האפליקציה המקומית הפופולארית WeChat, הנמצאת בכל מקום, ולממשל הסיני קשה לאקבו אחריה.
 
שאלות על המעמד של WhatsApp התעוררו בזמן פוליטי רגיש בסין. הממשלה נמצאת בעיצומה של הכנה לקראת קונגרס מפלגתי רגיש, ולכן הצנזורה הסינית התעוררה במאמץ רב כדי לקרצף את אזכורו של ליו שיאובו, חתן פרס נובל לשלום, שנפטר לאחר סבל במשמורת ממשלתית.
 
דו"ח שפורסם עתה על ידי אוניברסיטת טורונטו חשף כיצד הצנזורה הסינית  מסוגלת ליירט, בזמן אמת, תמונות להנצחת ליו בשיחות פרטיות אחד על אחד על WeChat.
 
נראה כי התמונות של הנרצח שוחר השלום היו מעורר המהלך לצנזר את WhatsApp. וכך התברר כי , משתמשים בסין יכולים לשלוח טקסטים על WhatsApp  אבל לא תמונות.
 
נדים Kobeissi, חוקר קריפטוגרפיה שבסיסה בפריז אשר חוקר את שיבושי WhatsApp, אמר כי הוא מאמין  ש-Firewall הגדול הוא רק ??חוסם גישה לשרתי WhatsApp מלאים תוך השארת שרתים לטפל בהודעות טקסט ללא שינוי.