לצנזר או לא לצנזר - זאת היא השאלה

יום ו', 29 במאי 2020

 

בסתירה לעמדת טוויטר שחושפת את "טעויות" הנשיא טראמפ גורסת פייסבוק - מארק צוקרברג כי: פלטפורמות המדיה החברתית לא צריכות לבדוק את העובדות שמציג טראמפ. (ראה ידיעה קודמת)

המשימה של פייסבוק אינה "לנתח מילים אם משהו קצת נכון או שקרי", אומר המנכ"ל מארק צוקרברג.

מארק צוקרברג אמר בריאיון עם אנדרו רוס סורקין של ה- CNBC כי הוא מאמין שפלטפורמות המדיה החברתית לא צריכות לבדוק עובדות בפוסטים  של הנשיא דונלד טראמפ

במהלך השיחה של כמעט 20 דקות המנכ"ל ומייסד ענקית המדיה החברתית פייסבוק דן בעתיד העבודה בשליטה מרוחקת, והמציאות החדשה שהובאה על ידי COVID-19 ודיבור חופשי בפלטפורמות המדיה החברתית.

צוקרברג לא התייחס ישירות להחלטתו האחרונה של טוויטר לתייג כמה מהציוצים האחרונים של טראמפ בנושא "המכיל מידע שעשוי להטעות." במקום זאת, הוא דן בגישה של פייסבוק ובפילוסופיה הבסיסית בכל הקשור למידע שגוי מקוון וויראלי.

מטרת התוכנית שלנו לבדיקת עובדות של פייסבוק , אמר צוקרברג, "היא לא לנסות לנתח מילים אם משהו נכון או שקרי מעט ... [אלא] לתפוס רק את הגרוע מכל הדברים הגרועים ביותר."

בדברים ברורים  יותר הוא הוסיף: "אני לא חושב שפייסבוק או פלטפורמות אינטרנט בכלל צריכות להיות בימת בוררים של אמת נאומים פוליטיים", אמר, "כבר נבדקים על ידי גורמים שונים בתקשורת."

עם זאת צוקרברג מחריג מפרסום נאום שהוא מכנה "מסוכן", כמו דיבור ש"גורם לאלימות "או גורם לאנשים לפגוע בעצמם.  "

"נסיר דברי הסתה לא משנה מי יגיד את זה", אמר.

פייסבוק לא השיבה לבקשה להבהרות.