כישלון לחברות ישראליות בנסיונות הנפקה בוול-סטריט.

יום א', 4 באפריל 2021
כישלון  לחברות  ישראליות בנסיונות הנפקה בוול-סטריט לצד אווירה פסימית כללית.
חברת הווידיאו הארגוני קלטורה נאלצה לדחות למועד בלתי ידוע את ההנפקה הראשונה, שבה תכננה לגייס 350 מיליון דולר לפי שווי של כ?2 מיליארד דולר, ואילו פלטפורמת הנדל"ן קומפאס, שהקים היזם הישראלי אורי אלון, נאלצה לחתוך את הנפקתה בחצי מ?900 מיליון דולר כמעט ל?450 מיליון דולר. 
ההסבר הרשמי הוא שקלטורה דוחה את ההנפקה לאור ביקושים נמוכים. ומובילי השוט לא היו מוכנים  לשלם במבוקש עבור קומפאס.
לעומת זאת, ברוח התקופה חברת הלמידה מרחוק קורסרה, שעם מקימיה נמנית המדענית הישראלית דפנה קולר, הצליחה לגייס 520 מיליון דולר, בהתאם לתוכנית המקורית, וסיימה את יום המסחר הראשון בעלייה של 36% לשווי של 6 מיליארד דולר. 
 
מסתבר כי לאחר שמדד נאסד"ק ירד ב?4.3% מהשיא באמצע פברואר, המשקיעים כבר אינם עטים באותה התלהבות על כל מה שמדיף ריח של טכנולוגיה. גם חברת המשלוחים דליברו, שהיתה ההנפקה הגדולה של העשור בלונדון, נהפכה להנפקה הגרועה בתולדות הבורסה הבריטית לאחר שהמניה צללה ב?26% ביום המסחר הראשון. בחברה. מה גם שלקונצרן אמזון חלק בבעלות בחברה זו  של 16%.
 
גם בספאקים (Special Purpose Acquisition Company) התמונה כבר ורודה פחות, ויש לכך השלכות ישירות על שוק ההנפקות הראשוניות. 
באחרונה נדחו שורת הנפקות  בתחום זה ובמקביל יורדות יותר ויותר מהן אל מתחת למחיר ההנפקה של 10 דולר למניה.
 
גם לישראל יש חלק בספאקים, עם פרסום פרסום ההודעה הרשמית של מיזוגה של חברת האינשורטק הישראלית היפו בספאק לפי שווי של 5 מיליארד דולר, תגובת השוק היתה צוננת,  גם לאחר ההודעה על מיזוגה הצפוי של איירון סורס עם ספאק של קרן ההשקעות תומא בראבו לפי שווי של 11 מיליארד דולר, מניית הספאק לא קפצה,