ממשלת ביידן האשימה -הפעם רשמית - את סין במתקפת הסייבר על מיקרוסופט

יום ג', 20 ביולי 2021
מאת משה שלו עורך ראשי SoftNews
 
ממשלת ביידן האשימה -הפעם רשמית -  את סין במתקפת הסייבר על תוכנת שרת הדוא"ל של Microsoft Exchange שקרתה מוקדם יותר השנה. לדברי הנשיא ביידן , "האקרים המקושרים למשרד לביטחון המדינה בסין ניצלו נקודות תורפה כדי "לחדור לעשרות אלפי מחשבים ורשתות ברחבי העולם".
 
דוא"ל נגנב ממגוון עצום של ארגונים בפריצת התוכנה של מיקרוסופט, כולל חוקרי מחלות זיהומיות, משרדי עורכי דין, קבלני ביטחון, מוסדות להשכלה גבוהה וקבוצות לא ממשלתיות.
 
המשרד לביטחון המדינה ריכז  "מערכת אקולוגית של האקרים בחדירה פלילית לחוזים" למען רווח ותועלת, אמר שר החוץ אנטוני בלינקן בהודעה.
 
"האקרים חוזרים אלה עולים לממשלות ולעסקים מיליארדי דולרים בקניין רוחני גנוב, בתשלומי כופר ובמאמצים לאבטחת סייבר, כל זאת כאשר ממשלת סין החזיקה אותם בשכר," אמר.
 
ארה"ב הצטרפה לאיחוד האירופי, בריטניה, אוסטרליה, קנדה, ניו זילנד, יפן ונאט"ו בביקורת על "פעילויות הסייבר הזדוניות" של סין.
 
"ייחוס כזה יעזור לקהילה הבינלאומית להבטיח כי האחראים להתקפות חסרות הבחנה יישאו באחריות", אמר טום ברט, סגן נשיא החברה של מיקרוסופט לאבטחת ואמון לקוחות, בהצהרה שנשלחה בדוא"ל ל- CNET. "הממשלות המעורבות בייחוס זה נקטו צעד חשוב וחיובי שיתרום לביטחוננו הקולקטיבי. שקיפות היא קריטית אם אנו נלחמים במתקפות הסייבר הגואה שאנו רואים ברחבי העולם כנגד אנשים, ארגונים ומדינות."
 
בנפרד, משרד המשפטים הודיע  על האשמות נגד ארבעה אזרחים סינים שעבדו לכאורה עם המשרד בקמפיין פריצה שנערך בין השנים 2011 ל- 2018. הם פנו לחברות, אוניברסיטאות וגופים ממשלתיים במטרה לגנוב מידע קניין רוחני ועסקי כדי  לעזור לחברות סיניות.
 
ה- FBI, NSA והסוכנות לאבטחת סייבר ותשתיות פרסמו גם טכניקות בהן השתמשו ההאקרים המקושרים לממשל הסיני.