המיזוג ששווה מיליארדים

יום ג', 30 במרץ 2021

לאחר  תקופה של נסיונות כשלונות והיסוסים הודיעה עתה חברת איירון סורס שתתמזג עם הספאק Thoma Bravo לפי שווי עצום של 11 מיליארד דולר.

הספאק (SPAC), ראשי תיבות של Special Purpose Acquisition Company. בעברית: רכישה למטרה מיוחדת, או בסלנג הבורסאי: חברת ארנק פתוח.

בעלי מניות החברה והעובדים יקבלו 1.5 מיליארד דולר ו-700 מיליון דולר יכנסו לקופת החברה. 100 מיליון דולר ישמשו לתשלום הוצאות המיזוג.

איירון סורס מפתחת פלטפורמה למפתחי משחקים ואפליקציות, וכן פעילה בפרסום באינטרנט, תחום שזכה לצמיחה מרשימה בתקופת הקורונה. החברה סיימה את 2020 עם הכנסות של 332 מיליון דולר כמעט כפול מההכנסות ב-2019.
 
אסף בן עמי, סמנכ"ל הכספים של איירון סורס, אמר לגלובס כי העסקה המתוכננת שתזרים 2.3 מיליארד דולר לאיירון סורס ובעלי המניות שלה תהיה "הטרנזקציה הכי גדולה שהייתה בישראל אי פעם, לפחות ממה שאנחנו זוכרים". העסקה כוללת רכיב של 800 מיליון דולר ישירות  לחברה ועוד 1.5 מיליארד דולר רכיב סקנדרי לבעלי המניות. לדבריו, במסגרת מרכיב הסקנדרי בעסקה בגובה 1.5 מיליארד דולר, איירון סורס תאפשר לכל בעלי המניות, כולל העובדים, למכור את המניות שלהם בחלוקה שווה. העובדים בחברה מחזיקים באופציות בהיקף של כ-10% מהחברה והמשמעות היא שהם ירוויחו כ-150 מיליון דולר ממנה.
 
איירון סורס נוסדה בשנת 2010 על ידי תומר בר זאב (המנכ"ל) והאחים רועי, אייל ואיתי מילרד.  11.1 מיליארד דולר כעת.
 
איירון סורס מפרסמת כחלק מהעסקה מצגת למשקיעים, ובהם נתונים פיננסיים על פעילותה. הכנסות החברה ב-2020 הסתכמו ב-332 מיליון דולר, צמיחה של 83% ביחס ל-2019, וה-EBITDA המתואם (רווח בנטרול ריבית, מס, פחת והפחתות) הסתכם ב-104 מיליון דולר. 94% מההכנסות שלה מגיעות מלקוחות שמשלמים לה מעל 100 אלף דולר בשנה. החברה משרתת מדי חודש יותר מ-2.3 מיליארד משתמשים פעילים.
 
"אנחנו מתרגשים מהשותפות עם Thoma Bravo, ממשקיעי התוכנה המובילים בעולם, בדרך לשלב הבא בסיפור שלנו", אמר תומר בר זאב, מנכ"ל איירונסורס ואחד ממייסדיה. "על אף שהגענו לשלב מתקדם בתהליך הרגיל של הנפקה לציבור, כשנפגשנו עם Thoma Bravo מצאנו שיש בינינו דמיון רב בחזון ואמונה משותפת בצמיחה ארוכת הטווח שאנו יכולים להניע באיירונסורס, והחלטנו לחבור אליהם בדרך להפיכת החברה לציבורית. נמשיך להתרכז במשימה שהגדרנו לעצמנו - לעזור למפתחי אפליקציות ומשחקים למובייל לצמוח כעסקים משגשגים".
 
בין בעלי המניות של איירון סורס קרן ויאולה, חיים סבן, לן בלוטניק והפרסומאים ראובן אדלר ואייל חומסקי.