צ'ק פוינט רוכשת את Avanan תמורת 280 מיליון דולר

יום ג', 31 באוגוסט 2021
צ'ק פוינט רוכשת את Avanan תמורת 280 מיליון דולר
חברת Avanan, שמתמחה בהגנת דואר אלקטרוני ואפליקציות כמו גוגל דרייב וסלאק, הוקמה ב-2014 על ידי יוצאי פורסקאוט וגייסה במהלך השנים 41 מיליון דולר - בין בעלי המניות שלה: סטייג' וואן ומאגמה
 
חברת צ'ק פוינט רוכשת את חברת Avanan (עבענן) הישראלית-אמריקאית, שעוסקת בתחום של הגנת דואר אלקטרוני ואפליקציות שיתוף ארגוניות. צ'ק פוינט לא חשפה את סכום העסקה, אך לפי גורם המעורה בפרטיה, הוא עומד על כ-280 מיליון דולר. החברה, שהוקמה על ידי יוצאי פורסקאוט, גייסה במהלך השנים 41 מיליון דולר.
 
חברת עבענן הוקמה ב-2014 על ידי גיל פרידריך המשמש כמנכ"ל, יחד עם רועי רותם, אבי זלוביץ' ומיכאל לנדאו. החברה מעסיקה כיום כ-100 עובדים, מתוכם 30 בישראל ו-70 בארה"ב, ויש לה 5,000 לקוחות. בין בעלי מניותיה נמנות הקרנות סטייג' וואן, מאגמה וגרינפילד.
 
הדואר האלקטרוני הופך לווקטור תקיפה משמעותי יותר ויותר מדי שנה, והפתרון המשולב לצ'ק פוינט ול Avanan - יספק את הגנת הדוא"ל ואפליקציות השיתוף  הגדול והבטוח ביותר בעולם הסייבר.
 
צ'ק פוינט מסרה כי הטכנולוגיה של Avanan תוטמע בפלטפורמות  Infinity של צ'ק פוינט והפתרון המשולב יספק את רמת ההגנה הטובה ביותר בעולם מפני התקפות מבוססות דוא"ל. יתר על כן, הפתרון יהיה היחיד בתעשיית הגנת הסייבר שיגן על עבודה מרחוק מפני מתקפות דיוג וקבצים זדוניים על דוא"ל, אפליקציות שיתוף ארגוניות ( דוגמת Teams,  Slack, OneDrive, GoogleDrive, Share Point), רשתות ארגוניות ונקודות קצה.
 
Avanan   פיתחה טכנולוגיה מבוססת פטנט אשר חוסמת את המיילים הזדוניים עוד בטרם נחתו בתיבת הדואר הנכנס. לחברה למעלה מ-5000 לקוחות והיא מגינה על יותר מ-2.5 מליון תיבות דואר.
 
צ'קפוינט "זכתה" לביקורת בשנים האחרונות על שאיננה מגוונת את סל פתרנות האבטחה שלה והיא "דורכת במקום"
הפתרון המשולב לצ'ק פוינט ולAvanan - יבטיח רמת הגנה לדוא"ל הגבוהה ב-30% מכלל הפתרונות בשוק (מניעת התקפות ועצירת התפשטות של נוזקות טרם נחיתתן בדוא"ל), התקנה והטמעה ארגונית בתוך 5 דקות וסינרגיה של הגנות על כלל השימוש בתשתיות הדוא"ל ואפליקציות השיתוף הארגוניות למיניהן.
 
טכנולוגיות הדוא"ל עברו בשנים האחרונות אל הענן (ג'ימייל, מייקרוספט 365) ובמקביל, הדוא"ל הפך לנקודת כניסה של מתקפות סייבר רבות. כיום, יותר מ-90% מהתקפות הסייבר מתחילות במייל דיוג (פישינג) ולשם המחשה, ב-2020 מתקפות הדיוג הוכפלו בהיקפן וכל משתמש של מייקרוסופט 365 בעולם הותקף לפחות פעם אחת. יתר על כן, תקופת הקורונה והמעבר לעבודה מרחוק האיצו את המגמות הללו וכן את השימוש באפליקציות השיתוף הארגוניות, מה שחשף את המשתמשים למתקפות סייבר בהיקפים רחבים מבעבר.
 
העסקה צפויה להיסגר בימים הקרובים. מדובר ברכישה השישית של צ'ק פוינט בשלוש השנים האחרונות (וה-16 בסה"כ).
 
דורית דור, סמנכ"לית מוצרים, מחקר ופיתוח בצ'ק פוינט: “יותר ויותר ארגונים בעולם עוברים לדוא"ל מבוסס ענן, ובמקביל הדוא"ל הפך לערוץ מרכזי לתקיפות סייבר. אנחנו מכירים מקרוב את הטכנולוגייה של Avanan והשתמשנו בחלקים ממנה בשנים האחרונות. עכשיו עם רכישת כלל היכולות ושילובן בארכיטקטורת ה Infinity שלנו, אנו נציג את פתרון ההגנה המקיף והחזק ביותר בתעשייה, וארגונים יהנו מרמת הגנה שאין שנייה לה בעולם".