הנהלת WhatsApp נכנעה למחאת ההמונים

יום ש', 16 בינואר 2021

 

מאת משה שלו עורך ראשי SoftNews

 

הנהלת  WhatsApp   נכנעה למחאת ההמונים (עליה פורסם לראשונה ב-SoftNews)

חברת וואטסאפ הודיעה עתה כי היא דוחה עדכון למדיניות הפרטיות שלה בעקבות חששות וקריאות ממשתמשים המאיימים  לעבור לאפליקציות מוצפנות אחרות כמו Signal ו- Telegram. האפליקציה שבבעלות פייסבוק מעניקה למשתמשים כעת זמן עד 15 במאי לבדוק ולקבל את המדיניות החדשה שלה, המתייחסת לאופן שבו עסקים ניגשים למידע משתמשים.
"אף אחד לא יושעה או יימחק חשבונו ב -8 בפברואר", אמרה וואטסאפ בפוסט בבלוג. "אנו נצטרך לעשות הרבה יותר כדי לנקות את המידע השגוי סביב אופן הפעולה של פרטיות וביטחון ב- WhatsApp."
 
תחילה פרסמה וואטסאפ שאלות נפוצות המבהירות את תנאי מדיניות הפרטיות המעודכנת שלה ומגיבה לחששות כי היא משתפת מידע אישי עם חברת האם פייסבוק. החברה ציינה כי העדכון אינו משפיע על פרטיות ההודעות והקשרים עם חברים ובני משפחה, אלא מתייחס לעסקים להעברת הודעות דרך הפלטפורמה. ווטסאפ אמרה גם כי העדכון "מספק שקיפות נוספת לגבי האופן שבו אנו אוספים ומשתמשים בנתונים."
 
תומכי הפרטיות (כמו גם אילון מאסק) קראו למשתמשי וואטסאפ לזרוק את אפליקציית המסרים שבבעלות פייסבוק ובמקום זאת לבחור בפלטפורמות מוצפנות כמו Signal. בוואטסאפ אומרים כי הודעות אישיות מוגנות גם על ידי הצפנה מקצה לקצה, אך היא אוספת במשך שנים באופן גלוי נתוני משתמשים מסוימים לשיתוף עם פייסבוק. טלגרם, אפליקציית העברת הודעות מאובטחת נוספת, אמרה שלשום כי עברה את 500 מיליון משתמשים פעילים וצברה יותר מ -25 מיליון משתמשים גלובליים חדשים בתוך 72 שעות בלבד.
 
ווטסאפ אומרת שלא היא  וגם בפייסבוק לא יכולים לראות פרטי הודעות פרטיות. בנוסף, החברה מצהירה  שהיא לא מנהלת יומנים של מי המשתמשים מקיימים מסרים או מתקשרים, כן היא לא יכולה לראות מיקום משותף ולא משתפת אנשי קשר עם פייסבוק.