גוגל פורצת לעולם הרובוטיקה

יום ש', 24 ביולי 2021

מאת משה שלו עורך ראשי SoftNews

 

עידן  הרובוטיקה תופס תאוצה.
 
חברת האם של גוגל - אלפבית הודיעה עתה  כי היא משיקה חברת תוכנת רובוטיקה חדשה שמטרתה להפוך את הרובוטים התעשייתיים לזולים יותר וקלים יותר לשימוש.
 
המיזם החדש, שנקרא Intrinsic, מפותח בשיתוף עם  X, מעבדת moonshot של חברת האם של גוגל, שפיתחה מכוניות בנהיגה עצמית ומזל"טים למשלוח.
 
התוכנה נועדה לתת לרובוטים אוטומציה גמישות נוספת כך שהם יהפכו פופולריים יותר לשימוש של עסקים קטנים יותר. לדוגמה, החברה אמרה שהיא השתמשה בתוכנה שלה כדי להכשיר רובוט תוך שעתיים לביצוע משימת חיבור USB שאחרת היה לוקח מאות שעות לתכנת. זה גם אימן זרועות רובוט מרובות להרכיב מתקנים אדריכליים ולבנות רהיטים.
 
"שום דבר מכל זה לא מציאותי או זול לאוטומציה כיום", כתבה וונדי טן-ווייט, מנכ"ל אינטרינסיק בפוסט בבלוג. "ויש עוד מיליוני דוגמאות כאלה בעסקים ברחבי העולם."
 
ההודעה מגיעה כאשר חברות עמק הסיליקון מתמודדות עם אוטומציה ועתיד העבודה, תוך שימוש בתוכנה וטכנולוגיה כדי לעודד עסקים ברחבי המשק. אלפבית מסרה כי התוכנה שלה תסייע לתעשיית הייצור לעמוד בקצב הביקוש.
 
צוין כי בשלב הנוכחי הפרטים נשמרים בסוד ואלפבית לא יאשר לטן-ווייט או מנהלים אחרים לזמינים לראיונות.
 
החברה מסרה כי Intrinsic הייתה בפיתוח במשך 5 וחצי שנים במעבדת - X. הצוות נבנה מכמה חברות רובוטיקה שרכשה גוגל בשנת 2013, כאשר החברה ביצעה את הדחיפה הגדולה הראשונה שלה לתחום זה. Intrinsic אמרה כי כעת היא מחפשת שותפים עסקיים בענפי הרכב, האלקטרוניקה ובריאות שכבר משתמשים ברובוטים תעשייתיים.