אמזון החזירה את המשלוח בחינם לישראלים

יום ו', 13 באוגוסט 2021
אמזון החזירה את המשלוח בחינם לישראלים - בקנייה מעל 65 דולר
החברה האמריקנית מאפשרת ng,v שילוח חינם לישראל, כרגע בחלק מהמוצרים. זאת אחרי שבעקבות מגפת הקורונה אמזון ביטלה את המשלוח בחינם לישראל בקנייה מעל 49 דולר
 
מעתה ניתן לרכוש מוצרים באמזון ובקנייה מעל 65 דולר - המשלוח לישראל מארה"ב יהיה בחינם. כרגע לא מדובר בכל המוצרים, אך ייתכן שיתווספו עוד, כמו כן, ייתכן שמוצרים בעלי נפח גבוה לא ייכללו בשילוח החינם.
 
כאמור אמזון הפסיקה לשלוח חינם לישראל כשפרצה מגפת הקורונה, אחרי ששלחה לארץ מוצרים רבים בחינם, בתנאי שסכום הקנייה עלה על 49 דולר. קודם לכן, אף הציעה שילוח חינם על מוצרים עתירי נפח, אך זה היה מבצע זמני.
 
השילוח חינם בקנייה מעל 49 דולר החל כמבצע אך הפך לאלמנט קבוע באתר, עד משבר הקורונה. מאז, המכירות דרך אמזון ירדו מאוד בישראל וגם השילוח המקומי שאמזון השיקה בארץ דעך. משווקים מקומיים שמוכרים דרך אמזון טענו שהעמלה שהיא גובה (15%) גבוהה מדי ושהביקוש בקרב צרכנים נמוך.
 
אמזון החלה לאחרונה בצעדים לקראת חזרה לישראל. היא הורידה בהדרגה את מחירי המשלוחים, שהיו גבוהים מאוד. גם בעולם מחירי המשלוחים החלו לרדת, ונראה שזאת הסיבה לחזרה של המשלוח החינמי.
בכך, אמזון חוזרת להתחרות בעלי אקספרס, נקסט, אסוס ושיאין, וכן באתרים הישראלים שהתחזקו מאוד במשבר הקורונה. יותר ישראלים קונים כעת אונליין מישראל.
 
לדברי ניר זיגדון, מייסד ומנכ"ל ecommunity, שעובדת מול אמזון בהקמת עמודי מכירה, "מבצע השילוח חינם היה אמור לחזור כבר לפני תקופה, אמזון כמו כל העולם סובלת מפקקים לוגיסטיים ולכן דחו שם את המבצע מספר פעמים. אנו שמחים שהמבצע חזר ונקווה שיהיה איתנו לתקופה לא קצרה".