פיתרון שלם בניתוח נתונים חקלאיים

יום ב', 22 ביוני 2020

                                              

חברת תמה גרופ עלתה לאוויר עם פלטפורמה לפיתוח אפליקציות Webומובייל בענן אורקל(PaaS) בשם Oracle VBCS, Visual Builder Cloud Service.

תמה, שמייצרת מוצרי אריזה והגנה לחקלאות, נעזרה בפלטפורמה כדי לפתח מספר אפליקציות עבור ניהול הייצור ועבור אנשי המכירות והסוכנים. השירות החדש מסייע לה לפשט את איסוף המידע מהשדה ולנתחו עבור אנשי מחקר פיתוח, וכן לאסוף מידע מעולם הייצור והתפעול של תמה למשתמשים בתוך הארגון.

לצד פתרון זה, על מנת לספק לתמה פתרונות שלמים ואיכותיים, הוטמעו פתרונות ענן נוספים כגון פתרון אינטגרציה שאיפשר להחצין נתונים ממערכות ה-MESו-ERPבאופן מאובטח (Oracle Integration Cloud), פתרון לבנית אפליקציות מובייל עם חיבוריות למערכות הארגוניות (Oracle Mobile Hub) שאיפשר שימוש ביכולות mobile native  כדוגמת סנכרון נתונים במצב offline  ועוד, וכן פתרון הקוד הפתוח של אורקל לבניית ממשק משתמש (UI) מתקדם.

תמה גרופ, אשר נמצאת בבעלות משותפת של הקיבוצים משמר העמק וגלעד, מתמחה בפיתוח וייצור מוצרי אריזה והגנה לחקלאות, ובראשם רשתות לעטיפת חבילות חציר ויריעות לעטיפת חבילות כותנה. בנוסף, תמה מייצרת רשתות משטחים, רשתות צל, חוטים וחבלים, ויש לה גם קו לייצור מוצרי פלסטיק (כלי בית ואביזרים טכניים) בכבישה ובהזרקה. תמה נחשבת למובילה עולמית בתחומה ומעסיקה למעלה מ-1,500  עובדים ברחבי העולם, כמחצית מהם בישראל.

צוות הדיגיטל של אגף הייעוץ באורקל (Oracle Consulting Digital Experience) הוביל תהליך חדשנות משותף עם צוות תמה על מנת לבנות יחד פתרונות שלמים ומאובטחים והמאפשרים דיוק בניתוח נתונים חקלאיים. הפרויקט נוהל בשיטת Agileמה שאפשר לתמה פיתוח מהיר ו-time to marketגבוה.

השימוש של תמה בשירות החדש בענן אורקל הוא חלק מטרנד שתופס תאוצה סביב פיתוח אפליקציות ללא כתיבת קוד (Low Code Development Platform). כיום גם תעשיות, שאינן משתייכות לסקטור ההיי טק, מפתחות "בתוך הבית" אפליקציות המותאמות לצרכי הארגון, העובדים והלקוחות  כחלק מטרנספורמציה דיגיטלית וייעול תהליכים. תמה מצטרפת ללקוחות נוספים אשר בונים פתרונות Webומובייל באמצעות כלים חדשניים של אורקל.

חלק ניכר מהפרויקט כלל העברת שמונה יישומים קיימים לפלטפורמת חדשה מאוחדת בענן וזמינה כאפליקציה גם בטלפון הנייד של עובדי תמה.

האפליקציות משמשות בעיקר לייצור, ומסייעות למנהלים על ידי חשיפת מידע תפעולי ותמונת הייצור ישירות למובייל שלהם כדי שיוכלו לראות בדיוק מה קורה ברצפת הייצור בזמן אמת. על ידי שימוש בפתרון ה-VBCSשל אורקל, הצליחה תמה לייצר אפליקציות למגוון צרכים.

 

שימוש נוסף בפלטפורמה עשתה תמה לבניית אפליקציה שתומכת במפיצים ובלקוחות הקצה על ידי שיפור מערך שרות הלקוחות. לפני כן, לקוחות העבירו משוב למוצרים באמצעות הטלפון או דוא"ל, בדרך כלל באמצעות חברה בת מקומית, תהליך ארוך שבו בקשות השירות לא היו שלמות, מה שהשפיע על יכולתה של תמה לספק שירות ללקוחותיה בעולם.

הפתרון החדש שפותח בעזרת Oracle Mobile Hub וטכנולוגיית  JET(JavaScript Extension Toolkit), ה-Open Source  של חברת אורקל, מאפשר שיתוף המידע אודות קריאת השרות שנפתחה ע"י הלקוח מכל מקום בעולם, וכך הגורמים הרלוונטיים יכולים לסייע לו מידית. תמה יכולה כעת לאסוף מידע נוסף על בעיות נפוצות ולתחזק מסד נתונים של פניות, מה שמאיץ את זמן התגובה של החברה.

לדברי מקס שור, מנהל מכירות באגף הפרויקטים (OCS), אורקל ישראל,  "זמן היה מרכיב קריטי בתפיסת הפתרון. הצלחנו לשלב בין שלושת המרכיבים החיוניים בפרויקט מצליח – הרתמות מלאה של הלקוח, טכנולוגיה גמישה ורובאסטית וכן מקצועיות של צוות ההקמה של הפתרון. אנו שמחים לתרום מהניסיון והלהט שלנו לחדשנות כחלק מתהליכי טרנספורמציה דיגיטלית בתמה".

שור הוסיף שעד סוף 2020 אורקל תשיק בישראל Regionשל הענן של אורקל (OCI), "הענן הוא הקטר של המהפכה הדיגיטלית ואנו גאים לתמוך בתמה ובשאר הלקוחות שלנו במהפכה הזו ומתרגשים להביא בקרוב את בשורת הענן לשאר השוק הישראלי".