אינטל משיקה 50 מעבדים חדשים

יום ג', 12 בינואר 2021
 
 אינטל הכריזה היום במסגרת כנס CES שנערך השנה באופן וירטואלי על כ-50 מעבדים חדשים במסגרת 4 משפחות מוצרים. שתיים מהמשפחות האלה - רוקט לייק ואלדר לייק פותחו בישראל. המעבדים השונים מיועדים לטווח רחב של מחשבים, החל ממחשבי כרומבוק או ווינדוס קלים עם סדרות סלרון ופנטיום, מחשבי גיימינג ניידים ונייחים, מעבדי דור 11 לשוק הארגוני ואף מותג חדש - Evo - המיועד למחשבים ניידים ארגוניים.
כמוכן אינטל משיקה מערכת זיהוי פנים שפותחה בישראל.
 
הסדרה המסקרנת היא Core H-Series עבור מחשבי גיימינג ניידים דקים. למרות גודלם הם מסוגלים לספק מהירות שעון של עד 5 גיגה-הרץ במצב טורבו. היתרון העיקרי שלהם הוא בכך שהם יסייעו למזער את גודלם של מחשבי הגיימינג הניידים שכיום נחשבים כבדים מדי כדי שניתן יהיה להתייחס אליהם כמו אל לפטופ טיפוסי. 
 
 
מעבדי הסלרון והפנטיום מיועדים לשוק החינוך או לשמש במחשבי עבודה קלים כגון כרמובוקים. ואולם המעבר לגודל 10 ננומטר מאפשר לשפר מאוד את ביצועיהם ובעיקר את התמיכה שלהם בשיחות וידאו מרחוק ואיכות צפייה במדיה. מעבדי דור 11 גם מגיעים לשוק הארגוני עם  חידושים שאינטל מציגה לראשונה.
 
בתחום אבטחת המידע הוצגה  טכנולוגיית Hardware Shield המאפשרת זיהוי איומים ואשר מבוססת על בינה מלאכותית; מטרתה - לבלום מתקפות כופר ולמנוע כריית מטבעות דיגיטליים. בין השאר פותחה טכנולוגיית אבטחה חדשה שייעודה להגן על מערכת ההפעלה בפני מתקפות המכוונות לזיכרון המחשב - שנחשפו בשנה שעברה -  על ידי צוותים מאינטל ישראל. המהלך השני הוא הוספה של טכנולוגיית אבטחה ייעודית מפיתוח של סייבריזן הישראלית. כך יוצא שכל מערך הגנת הסייבר של חומרת אינטל הוא פיתוח כחול לבן.
 
בנוסף   אינטל הדגימה גם את טכנולוגיית הדור הבא לגיימרים S-Series ("רוקט לייק-S") עם שיפור של 19% במספר ההוראות למחזור (IPC) בהשוואה לדור הקודם, בהובלת מעבד Intel Core i9-11900K - אלה יושקו ברבעון הראשון של 2021.
החברה גם הדגימה את "אלדר לייק", מעבד הדור הבא בארכיטקטורת x86, שיושק במחצית השנייה של 2021. אלדר לייק הוא המעבד הראשון של אינטל שנבנה בגרסה חדשה ומשופרת של 10nm SuperFin. אלדר לייק ורוקט לייק פותחו בישראל בהובלת חטיבת המעבדים של אינטל ישראל.