מחסור קריטי במכולות מעלה את עלויות המשלוח ועיכוב הסחורות

יום ג', 2 במרץ 2021

 

ידיעות מסינגפור מוסרות כי מחסור קריטי במכולות מעלה את עלויות המשלוח ועיכוב הסחורות שנרכשו מסין. והצרה היא כי הפגיעה  בזרימת האספקה וחסרים ברכיבים מעכבים ומייקרים את חומרי הגלם המשמשים ליצור המכולות .
 
המגיפה וההתאוששות הכלכלית העולמית הלא אחידה גורמים לכך  שהבעיה הזו צצה באסיה, אם כי גם חלקים אחרים בעולם כבר נפגעו. צופים בתעשייה אומרים כי חברות נואשות ממתינות שבועות למכולות ומשלמות שיעורי פרמיה כדי להשיג אותן, מה שגרם לעליית המשלוח לשמיים.
 
זה משפיע על כל מי שצריך לשלוח סחורות מסין, אך במיוחד חברות סחר אלקטרוני וצרכנים, שעשויים לשאת בעלות גבוהה יותר של עלויות.
 
בדצמבר, שיעורי ההובלה הנקודתיים היו גבוהים בנתיב אסיה לצפון אירופה ב -264%, בהשוואה לפני שנה, לדברי מירקו וויציק, מנהל פתרונות מודיעין הסיכון בחברת סיכוני שרשרת האספקה ??Resilience360. עבור המסלול מאסיה לחוף המערבי של ארה"ב, השיעורים עולים ב -145% משנה לשנה.
 
בהשוואה למחירים הנמוכים בחודש מרץ לפני שנה, מחירי  ההובלה מסין לארה"ב ולאירופה עלו ב -300%, אמר ל- CNBC מארק ייגר, מנכ"ל Redwood Logistics. לדבריו, שיעורי הספוט הם עד
כ -6,000 דולר למכולה בהשוואה למחיר הרגיל של 1,200 דולר.
התקשורת במזרח אסהי מציינת עתה כי "קשה למצוא אפילו מכולה פנויה אחת" וכך עלות ההובלה של  מכולה באורך 12 מטרים מסין לארצות הברית זינקה תוך שנה ביותר מפי ארבעה.