שת"פ אוניברסיטת בן גוריון ומכון בניו ג'רסי

יום ו', 19 במרץ 2021

מאת משה שלו עורך ראשי SoftNews

 

אוניברסיטת בן-גוריון בנגב והמכון הטכנולוגי של ניו ג'רזי מקימים במשותף מכון מחקר לטכנולוגיות עתידיות.

שימוש בטכנולוגיות סייבר, חינוך להנדסה אזרחית וסביבתית, ביצוע מחקרים ופיתוח יישומים, תמיכה בחדשנות ויזמות באמצעות מסחור טכנולוגי, כל אלv יהיו חלק ממכון המחקר לטכנולוגיות עתידיות המשותף לאוניברסיטת בן-גוריון בנגב והמכון הטכנולוגי של ניו ג'רזי. 

מושל ניו ג'רזי- פיל מרפי, נשיא אוניברסיטת בן-גוריון בנגב-פרופסורדניאל חיימוביץ  ונשיא המכון הטכנולוגי של ניו ג'רזי– (NJIT)ד"ר ג'ואל ס. בלום, הודיעו על השותפות בהקמת מכון מחקר לטכנולוגיות עתידיות שמיקומו יהיה בניו ג'רזי, ארה"ב.

המכון לטכנולוגיות עתידיות ישלב בין יכולות אקדמיות ומחקר של שני המוסדות לחדשנות טכנולוגית ומיקומו בקרבת מרכז הסחר העולמי והפיננסי במנהטן.

צוין כי שיתוף הפעולה בתחומי המחקר וההוראה יאפשר להציע את התובנות האקדמיות של האוניברסיטה בנגב לסטודנטים מחוץ לישראל, תוך השתלבות במערכת ההשכלה הגבוהה בארה"ב. נוכחותה הבינלאומית של אוניברסיטת בן-גוריון בנגב הולכת וגדלה. ראייה לכך היא שילוב סטודנטים בינלאומיים באוניברסיטה מ-75מדינות ברחבי העולם, אולם זו הפעם הראשונה שהאוניברסיטה תשתלב בהוראה בארה"ב.

עוד נמסר כי המכון הטכנולוגי של ניו-ג'רזי הינו בין המוסדות המובילים למקצועות המדעים וההייטק בניו ג'רזי. " איחוד הכוחות במיזם פורץ הדרך הזה, משלב את המומחיות, הניסיון וההיסטוריה של כל אחד מהמוסדות השותפים במחקר ופיתוח טכנולוגי במטרה לחזק הזדמנויות כלכליות ומנהיגות טכנולוגית מובילה", אמר מושל ניו ג'רזי, פיל מרפי.

במרכזו של שיתוף הפעולה עומדת הפקולטה למדעי ההנדסה באוניברסיטת בן-גוריון בנגב, המציינת עלייה של כ- 51% במספר תלמידי המחקר הבינלאומיים המשולבים בתוכניות הלימוד שלה. "שיתוף פעולה בתחומי הנדסה אזרחית וסביבתית הינו חלק מרכזי בהסכם", אמר פרופ' אבי לוי, דיקן הפקולטה למדעי ההנדסה באוניברסיטת בן-גוריון בנגב. "לשני המוסדות מומחיות ועניין בפיתוח מערכות וחומרים בעלי השפעה סביבתית מינימלית, פיתוח מערכות לתיקון סביבות מזוהמות, בנייה ידידותית לסביבה ופיתוח בר-קיימא. אלו משתלבים עם לימודי סייבר במטרה להגן על מערכות מים ותשתיות נוספות".

 

קישור לתמונה מתוך טקס החתימה על הסכם שיתוף הפעולה,צילום: לשכת מושל ניו ג'רזי:

https://imagelibrary.bgu.ac.il/pf.tlx/9kB9XH9N5DsF

מימין לשמאל: נשיא אונ' בן-גוריון בנגב-פרופ' דניאל חיימוביץ, מושל ניו -ג'רזי- פיל מרפי  ונשיא המכון הטכנולוגי של ניו ג'רזי– (NJIT)ד"ר ג'ואל ס. בלום.