2017 – האתגר הוא בטכנולוגיה

יום א', 9 ביולי 2017

 

המגזין המקצועי MH&L(ללוגיסטיקה ושרשרת האספקה) מביא שורת נתונים מעניינים.

לפי מחקר של המגזין, השכר הבסיסי השנתי הנוכחי של מנהלי שרשרת האספקה הוא ברמה של 97,526 דולר. הסקר מציין כי איש המקצוע האופייני בלוגיסטיקה בארה"ב הוא זכר לבן בשנות החמישים לחייו, עם 20 שנות ניסיון במקצוע לענפיו השונים. בדרך כלל הוא מכהן כמנהל תפעולי בעל תואר ראשון ומתמיד בחברה אחת במשך 6-10 שנים.

 

המלגזות ממשיכות להוביל

סקר המגזין מגלה עוד כי המלגזה הייתה ונשארה המכשיר המרכזי לפעילות בלוגיסטיקה במשך 100 שנים לפחות והיא משמשת לפעילות הקבועה של הרמה, העברה, העמסה ופריקה בין נקודות שונות במפעל ובמרלו"ג. נמשך ללא הפסק המחקר לשיפור המלגזות בתחומי ניצול אנרגיה וייעול, בטיחות, ארגונומיה ועוד.

מגמות ההתפתחות

נתונים שפורסמו בהקשר לאירוע ProMat  בארה"ב  מבליטים את הטכנולוגיות העומדות בפתח ומחייבות לימוד והטמעה. 83% מהמשיבים לסקר מכירים בצורך בהתחדשות קבועה ובמיוחד עתה בתחומי מערכות הלוגיסטיקה כמסייעות ליצירת ערך מוסף. בין אלה: הכרת והנהגת אוטומציה, רובוטיקה, רכב ללא נהג, אמצעי תובלה חדשים כמו רחפנים ועוד. ההערכה היא כי עצם התפיסה של שרשרת האספקה עומדת להשתנות ובמקום הדגש על ציוד פיזי יעמוד הפיתוח של ניהול אספקה, קישוריות וניתוח תוצאות בסימן מחשוב ודיגיטציה. גם ניהול המלאים יהיה דינמי הרבה יותר עם זמינות מוגברת.