הורדת מיסים בארצות הברית מקדמת השקעות

יום ד', 24 בינואר 2018

 

 

מדיניות הנשיא טראמפ להורדת מיסים  ובעיקר מס חברות  בארצות הברית מקדמת השקעות.

Apple מודיעה עתה על שרות השקעות  "בחזרה הביתה".

"הרבה כסף ילך לכיוון הוצאות הון, כולל יותר מ -10 מיליארד דולר עבור מרכזי נתונים ברחבי ארה"ב. לאפל כבר יש מרכזי נתונים בשבע מדינות בארה"ב, ועתה החלה הקמת  מרכז נתונים חדש ברנו, נבדה.

אפל, שתיארה את עצמה כ"משלמת המסים האמריקנית הגדולה ביותר ", אמרה כי היא צופה תרומה ישירה של כ -350 מיליארד דולר לכלכלת ארה"ב בחמש השנים הקרובות.

מלבד השקעות חדשות, נתון זה כולל 38 מיליארד דולר צפויים במיסים ששולמו על הכנסות בחו"ל שהובאו לארצות הברית, וכן ההוצאות לספקים בארה"ב, מסים על שכר העובדים של אפל ומס מכירה שהלקוחות משלמים על מוצרי אפל.

"אנחנו מאמינים עמוק בעוצמה של תחכום אמריקאי, ואנחנו מתמקדים בהשקעות שלנו באזורים שבהם אנחנו יכולים להביא השפעה ישירה על יצירת מקומות עבודה", אמר טים קוק בהצהרה.

אפל אמרה כי היא מתכננת לבנות עוד קמפוס שלה  במקום חדש, שיארח  תמיכה טכנית ללקוחות. האתר יפורסם בהמשך השנה.

החדשות מגיעות לאחר שג'ון ת'יאן, יושב ראש ועדת המסחר, המדע וההובלה של ארה"ב, כתב מכתב לקוק ושאל מדוע אפל בכוונה האטה את ביצועי העיבוד של מכשירי iPhoneישנים יותר.

נוכח ביקורת ציבורית כבדה, הודתה אפל מבלי להודיע ??ללקוחות שהיא מאטה טלפונים ישנים יותר. החברה סיפרה כי ככל שהסוללות מזדקנות, הן אינן יציבות במטענים כמו גם בסוללות חדשות יותר, כשל  אשר יכול ליצור בעיות במצבים מסוימים, כגון מזג אוויר קר.