אקזיט מרשים ללופ קומרס: נמכרת ביותר מ־250 מיליון דולר

יום א', 13 במאי 2018

 

 

 

חברת Synchrony האמריקאית רוכשת את חברת המסחר לופ קומרס (Loop Commerce) שנוסדה על ידי רועי ארז ואלכס סירוטה הישראלים.  ל"כלכליסט" נודע כי שווי העסקה מוערך ביותר מ?250 מיליון דולר.

 

 

עד היום גייסה החברה שהוקמה ב?2012 כ?29 מיליון דולר, כך שמדובר באקזיט מרשים עבורה. לאחר הרכישה תמשיך לופ קומרס לפעול כיחידה עצמאית בתוך החברה הרוכשת סינכרוני.

 

סינכרוני נסחרת בבורסה של ניו יורק לפי שווי שוק של כ?26 מיליארד דולר עם הכנסות של כ?7 מיליארד דולר בשנה האחרונה. החברה מספקת שירותים פיננסים צרכניים, ובין היתר מספקת כרטיסי אשראי ומערכות תשלומים לארגונים.

 

לופ קומרס פיתחה מערכת שמנסה להתגבר על הבעיות הקיימות בהענקת מתנות באינטרנט. רוכש המתנה בדרך כלל נזכר ברגע האחרון לקנות את המתנה, הוא לא יודע אם היא קולעת לטעמו של מקבל המתנה ולפעמים גם אינו יודע לאן לשלוח את המתנה. הבעיות האלה מתגלגלות בסופו של דבר לחברות המסחריות, שצריכות להתמודד עם החזרת מתנות ומשלוחים רבים.

 

הנמען מקבל לינק שמודיע לו שקיבל מתנה, חולצה למשל. לאחר מכן הוא בוחר את הצבע והגודל הרצויים מבין מגוון אפשרויות. במידה שהנמען אינו מעוניין במתנה, ניתן לפדות אותה ולקבל זיכוי לקניית מוצר אחר בחנות.

 

בחברה השקיעו שני משקיעי?על ישראלים, אורן זאב מקרן זאב ונצ'רס ודובי פרנסס מ?SGVC. משקיעה בולטת נוספת היא ענקית התשלומים האמריקאית פייפאל, שהיתה אחת מהמשקיעותהראשונות בחברה.