טיסות לחלל כבר בשנה הבאה

יום א', 9 ביולי 2017
מאת משה שלו
 
יותר משנתיים לאחר פריצה קטלנית של מטוס הרקטות הניסוי של וירג 'ין גלקטיק, המיליארדר והיזם ריצ' רד ברנסון עומד להשיק טיסת בכורה שימושית במסע  לחלל באמצע השנה הבאה.
 
העדכון של ברנסון הוא המפורט ביותר מאז התרסקות אוקטובר 2014 של SpaceShipTwo המקורי של וירג 'ין גלקטיק, שבו טייס המשנה מייקל אלסבורי מת כאשר המטוס נקרע בניסוי במדבר מוהאבי  חודשים ספורים בלבד לפני הטיסה המתוכננת המסוימת, ואז אמר ברנסון כי התיאבון לנסיעה לקצה החלל נותר ללא פגע, והותיר מקום למספר מתחרים.
 
"לעולם לא נוכל לבנות חלליות מספיקות", אמר ברנסון  בהונג קונג בעקבות הנהגת חברת וירג 'ין אוסטרליה אחזקות בע"מ לטיסות ממלבורן. "הביקוש עצום".
 
ברנסון היה מנהיג מוקדם במרוץ החלל החדש לאחר הקמת וירג 'ין גלקטיק בשנת 2004. מאז, יריבים כמו ג' ף Bezos  עם חברת  Blue Source LLC וחברת החלל של Elon Musk לטכנולוגיות חקר, או SpaceX, צברו תנופה על ידי התמקדות ברקטות לשימוש חוזר כדי לחתוך את עלות הנסיעה בחלל.
 
ברנסון, שער לגבי המתחרים אמר כי יש תפקיד למערכות שיגור שונות, בייחוד בהפעלת לווינים, שנחשבת כתווך סביר לעסקי העתיד של וירג'ין גלקטיק. הזרוע של וירג 'ין אורביט עובדת על רקטה אווירית בעלת שני שלבים, שתשמש לוויינים קטנים, עם ירי רקטות בדיקה שיוזנקו ממטוס במהלך הרבעון הראשון של 2018.
 
ברנסון על מיזמי מתחרים: "אנחנו יכולים להמריא בהודעה של 24 שעות, להעלות כמה לוויינים ולחזור שוב". 
ברנסון סירב להגיב ישירות על הודעתו של דונלד טראמפ ב -30 ביוני כי הוא יחיה מחדש את מועצת הקונגרס של תקופת המלחמה הקרה שסייעה לעצב את מדיניות החלל.
על פי הצעתו של הנשיא האמריקאי חברות פרטיות יפעלו "בתפקיד חשוב" בשלב הבא של טכנולוגיית החלל.