מצעד הסמארטפונים הטובים של 2018

יום א', 23 בדצמבר 2018

מצעד הסמארטפונים הטובים של 2018

שנת 2018 מסתימת  ומסכמת שורה של מודלים חדשים של סמארטפטון.

בעלי עצבים חזקים יכולים להמתין קצת ולראות ירידת המחיר מהרמה הגבוהה בה כל אלה נמכרים כיום –רמה של 4000 שקל ויותר.

אז מהם הבולטים לפי דעות אנליסטים שונים: 

וואווי מייט 20 פרו

מכשיר הדגל של וואווי הוא בעל מסך 6.39 אינץ' שהוא חד משל מתחריו, מערך צילום של 3 מצלמות המספקות איכות חריגה ביום ובלילה, זמן סוללה לא רע, סורק טביעות אצבע שהוטמע בתוך המסך עצמו וגם יכולת טעינה אלחוטית של טלפונים אחרים. 

המייט 20 פרו עדיין כולל כמה ליקויי ממשק קטנים וחסרונות כתמיכה רק בכרטיסי זיכרון שקשה מאוד להשיג ומחיר של 4,000 שקל - אך מדובר בטלפון מרשים מאוד. מחירו צפוי לרדת, בעיקר בידי יבואנים מקבילים.

סמסונג גלקסי Note 9

נראה כי  את החידושים הגדולים באמת  שומרת גלקסי ל-2019, בה יושק הדור העשירי של סדרת היוקרה גלקסי S. מכשירי הגלקסי S9אמנם כללו שיפור מורגש ביכולות הצילום, אך הטלפון עצמו נראה יותר כמתיחת פנים ל-S8מאשר טלפון חדש, מה שגרם לו להיתפס כפחות חדשני ולרשום ירידה מורגשת מאוד במכירות. ה-S9פלוס, הבכיר בסדרה, הושק במרץ ב-3,500 שקל, ועתה עולה כ-2,600 שקל.

עם זאת  פאבלט הדגל שלה, ה-Note 9, הציג שיפור בולט יותר: המסך גדל ל-6.4 אינץ', העט החכם קיבל רכיב בלוטות' שמאפשר להשתמש בו כשלט רחוק לטלפון וליישומים כמצגות, מרחב האחסון הוגדל מהותית וכך גם עוצמת הסוללה. ביצועי הסוללה התגלו כשדרוג משובח ביותר. הפאבלט נחשב למצוין ועתיר יכולות; הוא הושק בספטמבר ב-4,000 שקל, ולאחרונה היבואן הוזיל אותו ל-3,600 שקל, אך ניתן להשיגו גם ב-3,000.

וואן פלוס 6T

וואן פלוס הסינית משיקה שני מכשירים בשנה, כשאחד הוא סדרה חדשה והשני - שיפורים קלים בה. הפעם בוצעה קפיצה גדולה מאוד בין הוואן פלוס 6 והוואן פלוס 6T.

גם איכות המסך שופרה, ואיתם הביצועים; לטלפון יש יכולת לשמור אפליקציות ישירות בזיכרון, ולהאיץ כך את פעולתן. ואולם, אין לו תקן רשמי לעמידות במים ואבק, ביצועי הצילום בינוניים ויכולות אודיו מאכזבות. בישראל הוא יקר ביחס לדגמים קודמים, והושק במחיר של החל מ-2,900 שקל. כיום ניתן להשיגו בכ-2,700 שקל.  

aיאומי MI 8 

שיאומי השיקה השנה מספר סמארטפונים מתקדמים ומשתלמים מאוד, כשהיא מקפידה על איזון בין מחיר נגיש ובין ביצועים ויכולות שלא יביישו טלפונים יקרים בהרבה. מכשיר הדגל Mi 8הוא הבולט בהם: עם מסך 6.21 אינץ' בהיר ביותר ומצלמת סלפי משובחת בעלת חיישן 20 מגה-פיקסל ורכיבי חידוד תמונה מובנים, לא קשה לראות את יתרונותיו.

החסרונות שלו הם בעיקר התחממות מבנית מורגשת במאמץ, עיצוב אייפוני חסר מעוף והיעדר עמידות רשמית במים ואבק. המכשיר הושק באוגוסט ב-2,100 שקל וכיום נמכר גם ב-1,500 שקל ואף פחות מכך על ידי יבואנים מקבילים.

החברה השיקה בחודש שעבר גם את הפוקופון F1, בעל יכולות דומות וכלי האצת ביצועים, ב-1,700 שקל. כיום הוא עולה כ-1,300 בלבד, ולא נופל מה-Mi 8בשום דבר מהותי.  

אפל: אייפון XS Max

הירידה במכירות של אפל אינה מרתיעה את החברה האמריקאית שממשיכה להוכיח שכשאוהבים אותך מספיק, ישלמו כמה שתרצה: לאחר האייפון Xשעלה אלף דולר, השיקה השנה את האייפון

XS Max  שעולה 1,100 וכלל חידוש אחד מאוד משמעותי ממנו נמנעה אפל במשך זמן רב: מסך גדול.

Phone XS

עם תצוגה איכותית ביותר של 6.5 אינץ', יכולה אפל להתחרות בשוק הפאבלטים.

אפל שיפרה גם את ביצועי המצלמה, ונתנה לאייפון המגודל מעבד מהיר במיוחד שהאיץ את ביצועיו. ועדיין, אינו חף ממגרעות: זמן הסוללה קצר משמעותית משל מכשירי עילית מתחרים, מערכת ההפעלה iOSלא בהכרח תקסום למשתמשי אנדרואיד והמחיר בישראל מתחיל ב-4,900 שקל.    

LG G7

חברת LG הקוריאנית קצת נעלמה בשנים האחרונות: היא אמנם הציגה טלפונים טובים, בראשם הפאבלטים של סדרת V, אך אף אחד מהם לא הצליח להתבלט או למשוך את עין הקהל. 

מכשיר הדגל של LG לשנה החולפת, סמארטפון ה-G7, מציג שני יתרונות: מסך בהיר ביותר שמאפשר קריאה בבירור גם תחת השמש הישראלית, ואיכות אודיו מצוינת לחובבי המוזיקה. ה-G7הושק ביוני ב-3,000 שקל, ועתה עומד מחירו על 2,500 שקל.

ומה עם כל השאר?

2018 היתה שנה מעניינת בתחום הסמארטפונים, והשוק הישראלי העדיף  דגמים חדשים, בעיקר בקטגוריות הביניים והמכשירים המוזלים - בהם בלט ה-A2של שיאומי, דגם המשך של ה-Mi A1המוצלח מאשתקד. היצרניות מעניקות יותר ויותר תכונות שהיו שייכות למכשירי עילית גם לטלפונים הפשוטים שלהן, מגמה טבעית שנמשכת כבר שנים. למשל, כיום כמעט כל טלפון חדש שנמכר כולל סורק טביעות אצבע, וכל דגם ביניים כולל מצלמה כפולה בגבו.

נראה כי המגמה של הצגת מכשירי ביניים טובים  ובעיקר זולים ממזרח אסיה תיגבר בשנת 2019 שלפנינו.