פתרון לשיטפון הסיסמאות

יום ג', 1 באוגוסט 2017

איך להקל על הצרה ששמה ריבוי סיסמאות זיהוי וגישה, כאשר כל תחום אבטחה זה הולך ומסתבך?

ישנן תוכנות ניהול סיסמאות שהן בעצם כספות דיגיטליות לכל הסיסמאות שלך. בעזרתן, תצטרכו לזכור רק סיסמה אחת - עבורן - ותוכלו להיכנס בבטחה לכל שירות מקוון. מי מכם שחושב "גם ככה יש לי רק סיסמה אחת – אותה סיסמה לכל השירותים" – זה מסוכן כיוון ששאקרים הכי אוהבים בעולם; ברגע שפושע סייבר משיג סיסמה, הוא מתחיל לנסות אותה על שירותים שונים, כדי להשיג גישה ולגנוב מידע וכסף.
במדריך שהועלה לאחרונה לאתר The Verge תוארו כמה תוכנות טובות לניהול סיסמאות, ביניהן 1Password, LastPass ו-Dashlane. הנוחה בהן היא גרסת הפרימיום של LastPass הוותיקה, שעולה רק דולר אחד בחודש ויש לה גם גרסת מובייל שמסנכרנת בין הדפדפן במחשב ובין הסלולרי.
 
תוכנות ניהול הסיסמאות די דומות ביכולות שלהן: לאחר יצירת החשבון, יש להעביר אליו את הסיסמאות שלכם. לפעמים, הסיסמאות שמורות בדפדפן, בתכונת המילוי האוטומטי.
 
במקרים אחרים, הן בתוכנות של סיסמאות  שמובנות במערכת ההפעלה שלכם (למשל, KeyChain, אם אתם משתמשים ב-OS x של אפל).  
העברת הסיסמאות עצמה פשוטה מאוד: למנהלי הסיסמאות יש כפתורי Import, שמאפשרים להעביר סיסמאות לאחסנה מאובטחת. בנוסף, כשתיכנסו לאתר בו יש לכם סיסמה, ישאל אתכם תוסף הדפדפן של LastPass אם ברצונכם להעביר את הסיסמה אליו (כן, אתם רוצים). כדי להכניס אתרים ומידע ביוזמתכם, פשוט ליחצו על "אתרים" והוסיפו כאוות נפשכם.
  
כשתעברו על הסיסמאות, תהיה זו הזדמנות טובה לגלות מי מהן ממש גרועה –  תוכנות ניהול הסיסמאות ייצרו עבורכם סיסמה חדשה, אותה לא תצטרכו לזכור: מעכשיו, מנהל הסיסמאות הוא זה שיכניס אותה בכל פעם שתצטרכו.
 
לעולם אל תחלקו את הסיסמה שלכם עם אדם שלא משתמש בעצמו בכלים מאובטחים לניהול סיסמאות הרי לא עברתם את כל התהליך הזה רק כדי שיפרצו לחשבונות שלכם בגלל מחשב לא מאובטח של מישהו אחר.