רעידת אדמה בחברת סמסונג

יום א', 15 באוקטובר 2017

Kwon Oh-hyun מנכ"ל סמסונג אלקטרוניקס, סגן יו"ר ומנהל עסקי הרכיבים המוצלחים שלה, הודיע על התפטרותו. הוא יפרוש מתפקיד המנכ"ל, כמו גם את תפקידיו בדירקטוריון וכמנכ"ל סמסונג דיספלייטי, במרץ 2018.

"זה משהו שחשבתי עליו זמן רב, זו לא היתה החלטה קלה, אבל אני מרגיש שאני כבר לא יכול לדחות את זה", אמר קוון במכתב שנשלח לעובדים. "כאשר אנו מתמודדים עם משבר חסר תקדים אני מאמין שהגיע הזמן להתחיל את החברה מחדש, עם רוח חדשה ומנהיגות צעירה כדי להגיב טוב יותר לאתגרים הנובעים תעשיית ה- IT המשתנה במהירות."

המכתב  של Kwon ללא ספק מושפע ממאסרו של Lee Jae-yong, המנהיג בפועל של כל קבוצת סמסונג, על האשמות שחיתות .

לי אמנם לכאורה לא לקח לעצמו תפקיד פעיל בעסקים הרגילים של סמסונג אלקטרוניקס, אבל ההתפטרות של קווון היא הסימן הראשון לכך שהשערורייה עלולה להשפיע באופן משמעותי על פעילות החברה ותרבותה.

סמסונג אלקטרוניקס דווקא מראה באחרונה ביצועים טובים, החברה הודיעה על רווחים וצופה כי ברבעון השני יהיו רווחי שיא.

"אין מילים לתאר כמה אני גאה שבנינו יחד את אחת מהחברות המצליחות ביותר בעולם, עברנו דרך ארוכה ליצור חברה שבאמת משנה את האופן שבו אנשים חיים, עובדים ומתקשרים זה עם זה". המכתב של קוון ממשיך: "אבל עכשיו החברה זקוקה למנהיג חדש יותר מאי פעם והגיע הזמן שאעבור לפרק הבא של חיי".

קווון, בן 64, מכהן כמנכ"ל סמסונג מאז שנת 2012. הוא הצטרף לחברה ב -1985, ועמד בראש תחום המוליכים למחצה שלה לפני מינויו למנכ"ל. סמסונג לא הודיעה על יורשה,

ועל כך יתחרו שני המשנים הקיימים למנכ"ל.