סמסונג מקבלת מכות

יום א', 7 ביולי 2019
מאת משה שלו עורך ראשי SoftNews
 
 
זעזועים בענף הסמארטפון.
סמסונג צופה צניחה תלולה ברווח התפעולי ברבעון השני שלה, תוך אי-ודאות בשוק הטלפונים החכמים והשבבים העולמי ומתחים מתמשכים הקשורים למלחמת הסחר בין ארה"ב לסין.
 
ענקית האלקטרוניקה הדרום קוריאנית הודיעה כי היא מצפה לרשום רווח תפעולי לתקופה של שלושה חודשים שהסתיימה ב -30 ביוני ב -6.5 טריליון וון (5.6 מיליארד דולר), ירידה של 56% לעומת התקופה המקבילה אשתקד.
 
החברה צפויה גם לרשום הכנסות של 56 טריליון וון (47 מיליארד דולר), ירידה של כמעט 10% לעומת השנה הקודמת. סמסונג אמרה כי החברה נהנתה מרווח חד פעמי הקשור לעסקי התצוגה שלה, אך לא פירטה. הדיווח על הרווחים, לא סיפקו תוצאות של מחלקות ספציפיות.
 
נראה כי סמסונג סובלת מנשורת מלחמת הסחר המתגברת של הנשיא דונלד טראמפ עם סין. בייג'ינג מאיימת מצידה שתטיל תעריף 25% על הסחורה מארה"ב בתגובה על תוכניתו של טראמפ להגדיל את התעריפים על סחורות המיובאות מסין.
 
מחקר, שפורסם ביוני על ידי איגוד צרכני הטכנולוגיה, הדגיש כיצד מחירי הטלפונים, המחשבים הניידים, הטאבלטים, קונסולות משחקי הווידאו ומזל"טי הצעצועים מסין יעלו באופן משמעותי כתוצאה מהתעריפים הפוטנציאליים. מחיר הטלפונים המיובאים מסין, למשל, יעלה ב -22%, בעוד שהמחירים בארה"ב לטלפונים יגדלו ב -14%.
 
סמסונג גם סובלת מהאטה מתמשכת בשוק הטלפונים החכמים. הופך להיות קשה יותר עבור ספקי המכשיר לבצע שינויים במכשירים שלהם ולהבדיל אחד מהשני. 
 
הרבעון היה צריך לכלול הכנסות ממכירות של Galaxy Fold, הטלפון המתקפל הראשון ולהכות את השוק. אבל פגמים בתכנון המסך הורידו את הטלפון שנמכר ב-1,980 דולר למשך חודשיים.