הרובוט שחושף רגשות ופועל בהתאם

יום ה', 20 בדצמבר 2018
 
 
מאת משה שלו עורך ראשי SoftNews
 
זוהי כיום אופנה  עליה שוקדים מפתחים רבים: לבנות רובוט שיכל לאתר רגשות של בני אדם, את אופים
ואפילו כוונותיהם. בכל אלה היפנים מקדימים.
 
עם עיניים קשובות גדולות וגוף קטיפתי חם למגע, רובוט חדש שפותח ביפן נועד לחשוף את הרגשות האנושיים להציג זאת ולהתנהג בהתאם לכך.
 
במבט הנראה כהכלאה בין ינשוף ופינגווין, Lovot נועד לחיות בבית, לשוטט ברחבי הבית, להתחנן
לחיבוקים ולפעול באופן כללי כמו חיית המחמד המסייעת לך להירגע אחרי יום ארוך . זהו פרי יוזמה של Kaname Hayashi, לשעבר מעצב פורמולה אחת למכוניות.
 
"הרובוט הזה לא יעשה שום עבודה שלך. למעשה, זה עלול פשוט להפריע ", אמר הייאשי. "הרובוט הזה נועד ליצור קשר רגשי. "
 
Hayashi התחיל את Groove X בע"מ לפני שלוש שנים במטרה לבנות ולמכור רובוטים.
הבסיס הוא הכפלה של נתונים על בסיס בינה מלאכותית, והייאשי מהמרת שהמוצר שלו יצליח במקום שאחרים נכשלו.
 
Lovot לא מדבר, אבל במקום זאת משמיע קולות שנשמעים כמו קולות וציוצים מעורבים יחד - כך שאין אינטראקציה כמו סירי שיכולה להיראות מגושמת. זהו רובוט גבוה 16 אינץ '(40 ס"מ)  בולטת העיניים של Lovot, המורכבות משש שכבות גרפיות ומחקות תנועות עיניים גם לא רצוניות
 
הרובוט מגיע גם עם מערך מרשים של חיישנים תוכנה וחומרת מיחשוב המשמשים בדרך כלל נהיגה אוטונומית. זה מאפשר לרובוט לפעול ברמת אוטונומיה וקוגניציה שאפשר לצפות מחיה קטנה, אמר הייאשי. Lovot משתמש שבבי בדרך כלל כרואה יישומים ותגובות.
 
דבר זה מאפשר למוצר של  Groove X לשדרג את הלמידה עמוק באלגוריתמים האחראים לניווט רובוטי חישה. "יש לו רמה של אינטליגנציה שהיא קצת יותר גבוהה מזו של אוגר", אמר הייאשי.
 
 
Lovot מצויד גם בשלוש מצלמות - 180 מעלות, עומק וטמפרטורה - למפות ולנווט בסביבה כולה. יכול לזכור כ-1,000 אנשים ולהבחין לעומק ברגשות עד 100 איש באותו זמן.
 
אבל כל הכישוף הזה בהיי-טק לא בא בזול. יחד עם מטען, רובוט מחשב אחד יעלה כ -3,000 דולר ויגיע עם תוכנית שדרוג חודשית החל מ -90 דולר.
 
החברה מתכוונת להתחיל במכירות ביפן בסוף השנה הבאה, בעיקר לנשים וקשישים.