אפל עברה למקום הראשון בתחרות עם סמסונג

יום ו', 31 בינואר 2020
סמסונג דיווחה על סיומה של שנה קשה - יום לאחר שהיריבה הראשית שלה אפל רשמה שיא ברווחים והכנסות בכל הזמנים והחזירה את תואר יצרנית הסמארטפונים הגדולה בעולם.
 
סמסונג אמרה כי הרווח התפעולי ברבעון הרביעי צנח ב -34% לרמה של 6 מיליארד דולר. הכנסותיה הכוללות עלו ב -1% לרמה של 50.6 מיליארד דולר.
 
השנה שעברה סימנה את הביצועים הגרועים ביותר שלה מאז 2015, כפי שסוכם על ידי סוכנות רויטרס, כאשר הרווח התפעולי שלה צנח ב 52%. לעומתה, אפל דיווחה  על הכנסותיה לתקופת דצמבר שעלו
ב -8.9% ל -91.82 מיליארד דולר, והרווחים שלה עלו גם הם.
 
התוצאות מראות את הניגוד בין כיוונן של שתי החברות, בעיקר בגלל העסקים השונים שבהם הם מתמקדות. סמסונג ידועה בעיקר כיצרנית טלפון וטלוויזיה, אך היא גם מוכרת שבבי זיכרון רבים יותר מכל חברה אחרת בעולם. אפל, בינתיים, עדיין מרוויחה את מרבית הכנסותיה מהאייפון שלה, אך הצליחה להתרחב לתחומים חדשים כמו שירותים לבישים.
 
בעוד שסמסונג ראתה "מכירות סולידיות של סמארטפוני דגל", עסקי הרכיבים שלה - 41% מהכנסותיה בשנה שעברה - נפגעו מירידת מחירי שבבי הזיכרון והביקוש החלש לפאנלים לתצוגה. אפל לעומת זאת, הרוויחה ברבעון מהביקוש העז למכשירי ה- iPhone 11 האחרונים שלה,  האוזניות האלחוטיות של AirPods Pro ושירותים כמו App Store.
 
"אפל מתאוששת, עקב תמחור זול יותר של אייפון 11 וביקוש בריא יותר באסיה ובצפון אמריקה", אמר אנליסט אסטרטגית אנליסט ניל מווסטון. ממשרדו נמסר כי אפל הפכה למשווקת הסמארטפונים המובילה בעולם ברבעון דצמבר, והשאלה היא אם היא תתמיד בכך.