חדש בפיסבוק - לשתף מיקום לייב בוואטסאפ

יום ה', 19 באוקטובר 2017

בקרוב בישראל: אפליקציית המסרים המידיים הודיעה כי השיקה פיצ'ר חדש המאפשר שיתוף מיקום "לייב" בזמן שיחה - בשונה משליחת המיקום האפשרית כיום שיכולה להציג מיקום סטטי בלבד. 

חברת המסרים וואטסאפ השיקה שירות חדש, המאפשר למשתמשים לעקוב בזמן אמת אחר המיקום של אנשי הקשר שלהם. וזאת, בפרק זמן לפי בחירת המשתמש: רבע שעה או שמונה שעות. הפיתוח יופעל בהדרגה במדינות שונות: בשלב זה הוא אינו זמין בישראל.

האפשרות החדשה נקראת "מיקום בזמן אמת" ("live location"), ובשונה משיתוף המיקום האפשרי כיום באפליקציה, השירות יאפשר מעקב מתמשך אחר המיקום באופן דינמי. וכך, בזמן שיחה, יראה המשתמש על המפה היכן נמצא בדיוק האדם עמו הוא מדבר.

האפשרות החדשה שנויה במחלוקת וממנה עולה חשש לפגיעה בפרטיות של המשתמשים, אך באפליקציה הבהירו כי מדובר באפשרות "פשוטה ומאובטחת המאפשרת לאנשים לדעת היכן אתם נמצאים". עוד הדגישו ברשת כי בדומה להצפנת ההודעות, גם שיתוף המיקום יהיה מאובטח מקצה לקצה, כך שרק שני המכשירים שבהם מתנהלת השיחה יהיו חשופים למיקום המתעדכן.

מעבר לאפשרות של פגיעה בפרטיות עולה חשש נוסף והוא חיי הסוללה  שייתכן ויפגעו בשל הצורך בהפעלת רכיב ה-GPS במכשיר כדי לאפשר את שיתוף המיקום לאורך השיחה. אלא שמהנדסי האפליקציה ניסו להרגיע את המשתמשים המודאגים והבהירו כי "הקדישו תשומת לב מירבית לחיי הסוללה".