פימי חתמה על הסכם השקעה אסטרטגי באורביט

יום ב', 28 באוגוסט 2017

 

פימי חתמה על הסכם השקעה אסטרטגי באורביט:

בשלב הראשון פימי תשקיע בחברה 36 מיליון שקל תמורת הקצאת מניות לפי מחיר של 6.7 שקל למניה, ותהפוך להיות בעלת השליטה בחברה. בשלב השני והשלישי פימי תקבל אופציות להשקעה של עד 72 מיליון שקל  נוספים בחברה, בתמורה להקצאת מניות. היקף האחזקות של פימי בשלב זה יוכל להגיע לכ-55% ממניות החברה.

זאב שטיין יחזיק ב-29.3% ממניות החברה ויעבור לשמש יועץ לחברה למשך 3 שנים; איציק גת ימונה להיות יו"ר הדירקטוריון.

מבנה העסקה

בשלב הראשון, מיד לאחר קבלת כל האישורים הנדרשים להשלמת העסקה, פימי תשקיע בחברה 36 מיליון שקל בתמורה להקצאת מניות במחיר של 6.7 שקל למניה. היקף האחזקות של פימי בשלב זה יגיע לכ-33.4% ממניות החברה והיא תהפוך לבעלת המניות הגדולה ביותר ובעלת השליטה בחברה. פימי תמנה 3 דירקטורים מטעמה וביניהם גם את יו"ר הדירקטוריון המיועד,  איציק גת. בשלב השני, פימי תקבל אופציה למשך שנתיים להשקיע בחברה 18 מיליון ? נוספים בתמורה להקצאת מניות במחיר של 7.5 שקל  למניה. היקף האחזקות של פימי בשלב זה יוכל להגיע לכ-42% ממניות החברה. בשלב השלישי, פימי תקבל אופציה למשך 5 שנים להשקיע בחברה 54 מיליון שקל נוספים בתמורה להקצאת מניות במחיר של 9 שקל למניה. היקף האחזקות של פימי בשלב זה יוכל להגיע לכ-55% ממניות החברה.

 

גילון בק, שותף בכיר בקרן פימי: "אורביט פועלת בתחומים בעלי פוטנציאל צמיחה משמעותי. לחברה יש ידע ייחודי בתחומי מערכות תקשורת עתירות טכנולוגיה והיא מעניקה פתרונות  לשווקים מסחריים, אזרחיים וביטחוניים. העסקה תואמת את מדיניות הקרן לרכישת חברות והשבחתן ואנו מאמינים כי לפימי יכולת משמעותית וניסיון רב העשויים לתרום לצמיחת החברה ולקדם את מימוש הפוטנציאל הרב הקיים בה."

איתן ליבנה, מנכ"ל אורביט: "אורביט חיזקה בשנתיים האחרונות את היצע המוצרים של החברה וחתמה על הסכמים אסטרטגיים עם לקוחות מהגדולים ביותר בעולם הלוויינות והתעופה. פתרונות העקיבה המדויקים והמתקדמים של אורביט אפשרו לנו לפתח את מערכת ה-AirTRx, הנחשבת היום לפלטפורמת תקשורת לוויינית מהטובות בעולם. הביצועים שמציגות המערכות שלנו גם בתחומי הים והיבשה נחשבים גבוהים והן מותקנות בקרב לקוחות מובילים ברחבי העולם. אורביט מרחיבה בהדרגה את פעילותה גם בתחום יישומי תצפיות מהחלל והשנה חתמנו על עסקאות משמעותיות למכירת מערכות ה-Gaia 100לקליטת לווינים באיכות גבוהה ובזמן אמת אל מול לווייני LEOו-MEO."