אורקל מציגה את בסיס הנתונים האוטונומי הראשון בעולם

יום ג', 3 באפריל 2018

 

לארי אליסון, יו"ר ומנהל טכנולוגיה ראשי של אורקל, הכריז על הזמינות של השירות הראשון שמבוסס על  Oracle Autonomous Database, בסיס הנתונים האוטונומי החדש והמהפכני. Oracle Autonomous Data Warehouse Cloud, שירות הענן הכולל את בסיס הנתונים הראשון מסוגו בעולם שמתאפיין בהנעה עצמית, אבטחה עצמית ותיקון עצמי, עושה שימוש ב-Machine learning  לצורך הבטחת ביצועים, אבטחה וזמינות חסרי תקדים בענף, וזאת ללא התערבות אנושית ובמחצית העלות של Amazon Web Services.

"הטכנולוגיה הזו משנה הכול", אמר אליסון. "בסיס הנתונים האוטונומי של אורקל מבוסס על טכנולוגיה מהפכנית כמו האינטרנט. הוא עושה פאצ'ינג, מכוונן ומעדכן את עצמו. בסיסי הנתונים של אמזון עולים יותר ועושים פחות".

Oracle Autonomous Data Warehouse Cloud  מספק את כל היכולות האנליטיות, את האבטחה והזמינות הגבוהה של Oracle Databaseללא המורכבויות הכרוכות בהגדרת תצורה, כוונון וניהול – גם נוכח השינויים שחלים בהקשר עם עומסי העבודה של האחסון ועם אמצעי האחסון של הנתונים. הדאטה בייס האוטונומי הוא מוצר ברמה חדשה לחלוטין, אשר מצריך ניהול תפעולי אפסי מצד הלקוח וכך מאפשר אחסון נתונים ענן שהינו:

 

  • קל ופשוט. הפתרון הראשון מסוגו בענף של הקצאת משאבי אחסון באופן חד שלבי, אשר כולל מחסן נתונים מאובטח לצד גיבוי אוטומטי, הצפנה וארכיטקטורה של זמינות גבוהה בתוך שניות. המעבר לענן פשוט וקל בזכות התאימות המלאה למסדי נתונים שקיימים באתרים המקומיים.
  • מהיר.ביצועי שאילתות מובילים בתעשייה, ללא צורך בכוונון והתאמה. Oracle Autonomous Data Warehouse Cloud מהיר לאין שיעור ממחסני נתונים אחרים השוכנים בענן, ואורקל מבטיחה עומס עבודה זהה במחצית העלות של Amazon Web Services.
  • אלסטי. שינוי קנה מידה מקוון ובלתי תלוי של המחשוב והאחסון. היכולת להגדיל או לכווץ את המשאבים באופן דינמי מאפשרת תשלום לפי שימוש, תוך הפחתה דינמית של עלויות.

.       .הנעה עצמית. מונע את הצורך בעבודה אנושית וכן מונע טעויות אנוש בכל הנוגע להקצאת       משאבים, אבטחה, ניטור, גיבוי, שחזור, פתרון בעיות וכוונון מסד הנתונים. מבצע שדרוגים ותיקונים אוטומטיים במהלך הפעולה.

  • אבטחה עצמית. מגן מפני מתקפות חיצוניות ומשתמשים פנימיים זדוניים. מחיל אוטומטית עדכוני אבטחה במהלך העבודה כדי לספק הגנה מפני מתקפות סייבר ומצפין אוטומטית את כל הנתונים.

 

  • תיקון עצמי. מספק הגנה אוטומטית מפני זמן השבתה מתוכנן ולא מתוכנן, לרבות זמינות של 99.995 אחוזים, אשר מובילה לזמן השבתה חודשי הפחות מ-2.5 דקות, כולל תחזוקה מתוכננת.

 

מני מלר, CTOשל אורקל ישראל, "בכנס Oracle Cloud Day  שיתקיים ב- 10 למאי נציג לראשונה בארץ את בסיס הנתונים האוטונומי שלנו. רוב הארגונים הגדולים בישראל מסתמכים על בסיס הנתונים אורקל למערכות הליבה וה- DWHשלהם. אנו משוכנעים שהפתרון המוצע ישפר את הביצועים, רמת אבטחת המידע ועלות תפעול המאגר."