בכנס אורקל מוצג בסיס הנתונים האוטונומי הראשון בעולם

יום ב', 22 בינואר 2018

 

 

אורקל חושפת, לראשונה בישראל, את בסיס הנתונים האוטונומי בענן, הראשון בעולם, טכנולוגיה חדשה ומהפכנית שהוכרזה על ידי לארי אליסון, CTO  ויו"ר אורקל בכנס OpenWorld בסן פרנסיסקו לפני כ-3 חודשים. זהו השירות האוטונומי הראשון שאורקל משיקה מתוך תוכנית רב שנתית, שמטרתה להפוך את רוב שירותי ופתרונות החברה לאוטונומיים. פיתוח היכולת האוטונומית מבוסס על טכנולוגיות AI & ML.

הטכנולוגיה הוצגה  באופן מפורט במסגרת כנס ilOUG   (ארגון משתמשי אורקל בישראל), על ידי מריה קולגן, מנהלת מוצר בכירה באורקל (Master Product Manager)  שהיתה שותפה לפיתוח הטכנולוגיה, במסגרת גרסה 18cשל Oracle DB.

יו"ר ארגון משתמשי אורקל בישראל. הוא עמי אהרונוביץ, מנהל תחום אורקל בג'ון ברייס מכללת הי-טק.

הוצגו היכולות האוטונומיות המהפכניות של הטכנולוגיה, וההשלכות המשמעותיות של מהפכת ה-DBהאוטונומי על ארגונים, על כלכלת ה-IT, על תפקידו הקלאסי של מנהל בסיס הנתונים הארגוני (DBA), ועוד.

באמצעות אוטומציה מלאה המבוססת על ML, בסיס הנתונים האוטונומי של אורקל מפחית באופן משמעותי את הצורך בהתערבות פיזית לשם ניהול בסיס נתונים, בכך שהוא מאפשר לבסיס הנתונים לשדרג, לתקן ולכוונן את עצמו.

זו אחת הדרכים שאורקל פיתחה על מנת לתמוך במפתחים שעובדים על אפליקציות מודרניות, פתוחות, ו-cloud native.

יחד עם ניקולסון הציגה בכנס גם נעם ענבר, מנהלת תחום הסטרטאפים של אורקל בישראל.

הכנס בהשתתפות מאות מפתחים, DBA, אנשי תשתיות ואבטחת מידע, כלל מעל 60 הרצאות טכנולוגיות על פני יומיים בנושאי בסיסי נתונים, ענן, פיתוח, DevOps, מובייל, MLועוד.

את ההרצאות הנחו 30 מרצים מחו"ל, חלקם בכירים באורקל העולמית. לכנס הגיעו עשרות Oracle Ace's  מ-10 מדינות שונות בכל רחבי העולם, מומחים עולמיים של אורקל, בהם שישה ישראלים. בנוסף, הגיעו עשרות סטודנטים לפיתוח תוכנה, כדי להכיר את הקהילה, להיחשף, לשמוע על הטכנולוגיות ואולי למצוא את מקום העבודה הבא שלהם.