תנופת התרחבות באנבידיה (Nvidia) שרכשה ב־2019 את מלאנוקס הישראלית

יום ב', 29 במרץ 2021
הביקוש לעובדי היי-טק מקצועיים מקבל תנופה נוספת עם הודעת הנהלת חברת אנבידיה כי היא תקלוט כ-600 עובדים חדשים לרגל התרחבות עסקיה בישראל.
 
ענקית השבבים אנבידיה (Nvidia) רכשה ב-2019  את מלאנוקס הישראלית שבראשה עמד איל וולדמן בכ-7 מיליארד דולר.
אך עוב בטרם סיימה לעכל את הרכישה הגדולה היא רוצה לקלוט מתכנתים ומהנדסים. 
 
אנבידיה המצויה בתנופת התרחבות פיתחה (גם חלקית בארץ)  שורת מוצרים חדשים בתחום הענן והבינה המלאכותית; 
עתה למרות שמעות על נטישה - שנתיים לאחר הרכישה החליטה אנבידיה להוכיח את רצינות כוונותיה להעמיק את פעילותה בארץ. ל"כלכליסט" נודע שהחברה תגייס בשנה הקרובה כ-600 עובדים לכל המרכזים של החברה בישראל בשורה של תפקידים שונים עם התמקדות בתחום התוכנה.
 
החברה היא המפתחת המובילה בתחום של שבבים לבינה מלאכותית ופועלת בארבעה שווקים מרכזיים: משחקים, הדמיות גרפיות מקצועיות, מרכזי נתונים וכלי רכב אוטונומיים. החברה תגייס מהנדסי תוכנה וחומרה בתחומי הנדסת חשמל, הנדסת תוכנה ומדעי המחשב, עיצוב שבבים, ארכיטקטים (חומרה ותוכנה), ובקרת איכות למגוון תפקידים בדרגים שונים — סטודנטים, הנדסאים, מהנדסים מנוסים, מנהלים ובעלי תארים מתקדמים.
לאחר רכישת מלאנוקס, לאנבידיה יש יותר מ-2,400 עובדים בישראל. לחברה מרכזי פיתוח ביוקנעם, תל אביב, רעננה, ירושלים, באר שבע, קריית גת ותל חי והיא מחפשת עובדים לכולם. מרכז הפיתוח של אנבידיה בישראל הוא אחד הגדולים ביותר של החברה מחוץ לארה"ב.
 
מרכז הפיתוח של החברה בישראל נפתח ב-2016 עם עשרות משרות בשלב הראשון. ב-2018 הרחיבה החברה את פעילותה בישראל עם הקמתו של מרכז מחקר בתחומי הבינה המלאכותית שבראשו עומד פרופ' גל צ'צ'יק, דירקטור מחקר בינה מלאכותית באנבידיה העולמית. הקפיצה הגדולה של אנבידיה הגיעה בשנה שעברה עם רכישת מלאנוקס שלאחרונה החליפה את שמה לאנבידיה נטוורקס. איל וולדמן, מנכ"ל מלאנקוס ואחד ממייסדיה, פרש מחברה באופן סופי בסוף השנה שעברה.
 
הכרזתה של אנבידיה מהווה שלב נוסף במלחמה על כוח האדם בהייטק הישראלי, כאשר החברות הרב לאומיות שנהנות מתקציבי ענק מנהלות מלחמה קשה מול חברות הצמיחה הישראליות. מלחמה זו מביאה לעליות שכר ולפגיעה ביכולתן של חברות קטנות לגייס כוח אדם איכותי.
 
לאנבידיה פעילות משמעותית גם באקו?סיסטם בישראל, כחלק מתוכנית NVIDIA Inception. בתוכנית משתתפות יותר מ-200 חברות סטארט אפ מקומיות. במסגרת התוכנית אנבידיה מציעה להן תמיכה, ידע טכנולוגי ועסקי וחיבור לטכנולוגיה שלה.