הבלוף של נוקיה

יום ד', 1 במרץ 2017
נוקיה התפלחה למצעד הסמארטפונים האמיתיים בתערוכת ברצלונה עם מכשיר נוקיה 3310.
 
 נוקיה,בכובעה החדש כ-HMD.  שמורכבת מיוצאי חטיבת הסלולר של היצרנית הפינית שכשלה, קיבלה את הזכויות לשימוש במותג נוקיה לייצור טלפונים סלולריים אותם היא מרכיבה במפעלי פוקסקון הטייוואנית.
נוקיה החברה האם עצמה ממשיכה בחזרתה למרכז הבמה אם כי בתחומים אחרים כגון מחשוב לביש, אינטרנט הדברים ובינה מלאכותית.
 
HMD הציגה באירוע שלושה סמארטפונים וטלפון, הנוקיה 6 שכבר הושק בסין לפני מספר חודשים, את ה-5 וה-3 החדשים וכמובן החידוש של ה-3310, זהו למעשה הדגם המקורי של נוקיה מתחילת שנות ה-2000. 
שלושת הסמארטפונים חולקים את ערכת השבבים סנאפדרגון 430 הבסיסית למדי, והמחירים נעים בין כ-130 יורו לדגם הזול עד ל-229 יורו ל-6.
 
יתרונם הוא בכך שנוקיה התקינה עליהם גרסה נקייה של אנדרואיד 7.1 נוגט, מה שאומר שהם הדבר הקרוב ביותר למכשירי הנקסוס של גוגל. HMD אישרה שהמכשירים האלה יזכו לעדכונים חודשיים ישירות מגוגל, יתרון לא קטן עבור מכשירי אנדרואיד.
 
לגבי הנוקיה 3310  לא מדובר במכשיר משוכלל. למעט מסך צבעוני, בלוטות' 3.0 ומרחב אחסון נכבד בן 16 גיגה-בייט עם חריץ הרחבה לכרטיס זיכרון של עד 32 גיגה-בייט. אין למכשיר  ממש יכולות מולטימדיה או אפילו אינטרנט אלחוטי.
 
ה-3310 תומך בתדרים בסיסיים ב-GSM דור שני בלבד, כך שלא בטוח שכל אחד יוכל להשתמש בו בהתחשב בכך שחלק ממפעילות הסלולר כבר נטשו את התדרים האלה. מעבר לכך הוא מציע מצלמה בסיסית בת 2 מגה פיקסלים ללא חיישן סלפי, הסוללה שלו ניתנת להחלפה והוא יכול לשרוד ללא הטענה תקופה ארוכה. מחירו יעמוד על כ-49 יורו או כ-200 שקל.
 
עתה, כאשר נוקיה חזרה לזירה בתרועה גדולה יש לצפות  לעוד חידושים ממנה.