לא חוששים מאוטומציה

יום ש', 8 בפברואר 2020
על רקע החששות של עובדים - וארגוני העובדים - כי אוטומציה ורובוטיקה ידירו אותם מעבודה  מביא המגזין Modern Materials Handling ממצאי מחקר שבחן את יחס העובדים להכנסת אוטומציה לסוגיה לעבודה.
בתחילת אוקטובר 2019, ערכה חברת סייקס, ספקית מובילה של שירותי ביקוש רב-ערוצים ושירותי מעורבות לקוחות עבור חברות גלובל 2000, סקר 1,500 מבוגרים אמריקאים מועסקים ברחבי ארה"ב. החברה ניסתה להבין כיצד עובדים חושבים ומרגישים לגבי ההשפעה של אוטומציה בעבודה, עמדותיהם לגבי עבודה עם טכנולוגיות חדשות אלה וכיצד מעסיקים עוזרים להכין אותם לעתיד העבודה.
 
הדו"ח מבוסס על רשימת 17 השאלות של הסקר - החל ממה שעובדים אמריקאים עושים כדי להישאר עדכניים בטכנולוגיות במקום העבודה, כיצד מעסיקים שלהם מכינים אותם לעתיד העבודה, אם המעסיקים שלהם מנהלים שיחות גלויות לגבי ההשפעה של טכנולוגיות אוטומציה בהן הן עובדות, ועוד.
 
התשובות המפתיעות למדי מרגיעות את החוששים שאוטומציה תביא ללאבטלה.
 
=72.53% מהעובדים בארה"ב אומרים כי הרעיון של בני אדם וטכנולוגיות אוטומציה העובדים יחד מעניין אותם.
=63.27% אומרים שהם חושבים שהם יכולים להיות טובים יותר בעבודותיהם אם הם היו יכולים לשלב  אוטומציה במשימות מסוימות.
=מבין אלה המדווחים על עבודות ייצור או אחסנה (165 אנשים), רק 6.67% (11 אנשים) מדווחים על אובדן עבודה עקב אוטומציה, מעט גבוה יותר מאשר התשובה הכוללת של האחוז מכלל המשיבים, 4.93%.
=מבין אלה המדווחים על עבודות ייצור או אחסנה (165 אנשים), 34.55% (57 אנשים) מדווחים על היכרות עם לפחות אדם אחד שאיבד משרה בגלל אוטומציה - מה שמצביע על כך שקבוצה זו מכירה יותר אנשים שהתמודדו עם אובדן עבודה בגלל אוטומציה. יותר מאשר האמריקני הממוצע.
=עובדים אמריקנים מאמינים באופן מכריע כי תחום הייצור, ואחריו טלקומוניקציה ותחבורה, יושפעו ביותר מהאוטומציה במהלך חמש השנים הקרובות.
=68% מעובדי ארה"ב שנסקרו אומרים שהם נוטים יותר לפנות לעבודה בחברה שמשקיעה בטכנולוגיות אוטומציה חדשות - ו 63% אומרים שהם חושבים שהם יכולים להיות טובים יותר בעבודותיהם אם היו מסוגלים לבצע אוטומציה של משימות מסוימות.
 
צוין כי ממצאים אלה אלה הם רק חלק מהממצאים הכוללים בסקירה וחקר בנושא השפעת השינויים הטכנולוגים על מבוגרים עובדים בארה"ב.