עד תחילת 2018 יפתח קו שבבים חדש בקרית גת

יום ו', 21 ביולי 2017
ועדת המדע והטכנולוגיה סיירה  במפעל אינטל בקריית גת. הסיור כלל ביקור במרכז המבקרים, סקירה על פעילות אינטל ישראל והמפעל בקרית גת וביקור באקווריום המשקיף על העבודה בחדר הנקי שבמפעל.
במהלך הסיור ציין מנכ"ל אינטל ישראל, יניב גרטי, כי בימים אלה מתבצעת במקום הרצה של פס הייצור של דור השבבים החדש ביותר של אינטל, וכי עד תחילת 2018 וייתכן שעוד קודם לכן יחל הייצור, תוך גיוס כ-1,500 עובדים חדשים.
לשאלת יו"ר הוועדה, ח"כ אורי מקלב לעניין העסקת עובדים מכלל החברה הישראלית והפריפריה, ציין גרטי כי באינטל ישראל עובדים 6,900 עובדי פיתוח ו-3,300 עובדי יצור, מספר שצפוי להתרחב כאמור.
 
לצד כך הצביע גרטי על 30,600 עובדים בתעסוקה עקיפה ועל כך שמחצית מעובדי המפעל בקריית גת מתגוררים בדרום, וכי החברה עמלה על שילוב עובדים מכלל המגזרים תוך התאמת תנאי העבודה. גרטי ציין כי היקף הייצוא של אינטל ישראל עומד על 3.35 מיליארד דולר בשנה, וכי מאז כניסתה של החברה לארץ עומד סך כל היקף הייצוא על סך 46 מיליארד.
 
מנהל המפעל בקריית גת, דניאל בן עטר ציין כי המפעל פועל להתאמה מיטבית לעובדים מכלל המגזרים בישראל, כולל המגזר החרדי. לדבריו גמישות של מנהלים יכולה להביא לשילוב יעיל של כל עובד מכ
ל מגזר.
 
במסגרת רכישת מובילאיי, צפויה החברה לקיים חלק גדול מפעילותה בתחום הרכב האוטונומי מישראל, בתחומי האסטרטגיה, המכירות, הפיתוח והקידום, בהיקף שלא נראה כמותו בארץ.